Adalar Böcek İlaçlama

Adalar İlaçlama

Adalar en kıymetli yerlerden bir tanesi olduğundan dolayı adalarda ilaçlama yaparken çok dikkat etmemiz gerekmektedir. Evlerin geneli denize sıfır olmasından ve arka kısmıda bol yeşilliğin olmasından dolayı hem haşere hemde fare sorunuyla karşılaşmaktadırlar. Bu sebeptende evlerin dışarlarına da fare istasyonları koyup bahçede ki bitkilerede ulv kokulu ilaçlama yapılıp evlerin içerisine de sıvı ilaçlama yapılarak korunmaktadır. Sağnak yağmurlar yağdığında toprakların aralarından akrepler çıkıp evlerimize girmektedirler. Bu nedenle de bahçelerinde ilaçlanmasında fayda olacaktır.

Bahçe ilaçlaması nasıl yapılır ?

Bahçelere bahçenin boyutuna göre fare istasyonu konulması gerekmektedir. Fare istasyonu koyulurken mutlaka bireysel yapılmayıp kurumsal firmalar çağırmanız gerekmektedir. İstasyonun içerisinde iki farklı yem koyulıp yakında ki farelere hitap eder ve yemleri yediklerinde su içtiklerinde genleşerek öleceklerdir. Bunun yanı sıra istasyonun boyutu ayakkabı kutusu kadar olup içerisine yem yerleştirireken mutlaka çıplak elle dokunmayıp farelerin koku alma organları çok iyi olduğundan tenimizin kokusunu alır ve yemi yemez.  Bu nedenle de istasyonu personel harici kimsenin ellememesi gerekmektedir. Bunun haricinde bahçelere atamizör veya ulv cihazıyla kokulu ilaçlama yapılması gerekmektedir. Bu uygulamayı yaparken personellerin yüzünde maske olup mutlaka personel harici kimsenin olmaması gerekmektedir. Atamizörün yapım aşaması ise ilk önce bitkilerin köklerine ve topraklara iyice sıkılarak daha sonra da bitkilerin yapraklarına sıkılmasında çok büyük önem olması gerekmektedir. Bu uygulama yapıldıktan sonra bitkinin veya ağacın iki üç gün yıkanmaması gerekmektedir.

Ev ilaçlaması 

Genellikle evlerinizde hamam böceği ve karınca sorunu görmektesiniz. Bu nedenle de kaliteli ilaçlama firması seçerek sıvı ilaçlaması yapılması gerekmektedir. Sıvı ilaçlaması yapıldıktan sonra bir hafta ıslak temizlik yapılmaması gerekmektedir. Bunun yanı sıra evde kedi köpek var ise ilaç kuruyana kadar evden uzak tutmanız gerekmektedir. Sıvı ilacı kurumadan yalar ise miğde bulantısı ve ağzı köpürebilir o esnada hemen veterinere götürmeniz gerekmektedir. Hamam böcekleri ve karıncalar genellikle mutfaklarınızda olmaktadır. Bu nedenlede mutfak dolaplarınızın içlerini ve lavoba altlarınızı iyice sıvı ilaçlama yaptırmanız gerekmektedir. İlacın hiç bir zararı olmayıp sağlık bakanlığı tarafından onaylı olup insan sağlığına veya çevreye zararı olmamaktadır. Bu nedenle yapım aşamasında ve uygulamadan sonra evinizde iş yerinizde çok rahatlıkla durabilirsiniz. Genellikle evlerinizin köşelerine uygulamayı yapılmaktadır.

Bir önceki yazımız olan İstanbul İlaçlama Firmaları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul Böcek İlaçlama