Akrep

Akrep

Türkiye genelinde yapılan deneyler sonucunda zehirli ve zararlı akrepler bulunmamakadırlar. Fakat insanlarımız akrepleri gördükleri zaman ürkütücü haşere türü olduğundan dolayı bir adım atmaktadırlar. İnternetlerde veya haberlerde akreplerle ilgili olumsuz şeyler karşımıza çıkmaktadır ve ister istemez bizlerde tedirgin olmaktayız. Akrepler genellikle son bahar veya kış aylarında evlerimizde görmekteyiz. Bunun sebebi ise kış aylarında sağnak yağmur yağdığı zaman toprakların aralarından akrepler çıkar ve kendilerini daha güvenilecek alanlara yuva yapmaya çalışmaktadırlar. Özellikle yağmur yağdığı zamanlar da akrepler evlerin içerlerine girebilirler. Çok hızlı hareket ederler ve insanlarla iç içe olmayı veya içli dışlı olmayı sevmedikleriden dolayı insanlarımızda çekinmektedirler. Akrepler yediğimiz gıdalara gelmemektedirler. Genellikle kan emmeyi ve çok aç kaldıklarında heşere veya örümcek yemektedirler. Akrepler daha çok sessiz karanlık ve nemli alanları çok severler. Avm’lerin otoparkalarında veya sitelerin otoparkları karanlık ve sessiz olduğundan daha çok o alanlarada da görebilirsiniz. En önemlisi zemin katı veya eksi kat olduğundan içeriye girmesi daha kolay olmaktadır. Evlerde ise daha çok tezgah altlarında veya lavoba altlarında yani nemli ıslak alanlarda veya karanlık ardiye odalarında çok fazla yoğunluk gözükmektedir. Akrepler genellikle iki tane gözükmektedir. Tek gezmemektedirler ve büyük veya küçük akrep gördüğünüz zaman illa ki doğurgan akrep veya yumurtasıda olabilir. Akrepleri terlik veya farklı cisimle öldürdüğünüz esnada ölüm esnasında da yumurta bırakabilir ve on gün içerisinde yüz tane yumurta il karşı karşıya gelebilirsiniz.

Akrep ilaçlamasının iki farklı yöntemi olmaktadır. Bunlardan bir tanesi sıvı uygulama olmaktadır. Sıvı uygulama genellikle sorun fazla olmadığı durumlarda yapılmaktadır ve her ilaçlama firması malesef ki akrep uygulamasını yapamamaktadırlar. Sıvı uygulama yaparken evlerinizden dışarıya çıkmanıza gerek yoktur ilaç tamaen biosidal olmaktadır ve kokusu olmamaktadır. Fakat sorun çok ise dumanlama yapmakta fayda olacaktır. Dumanla ulv veya atomizör cihazı ile kokulu ilaçlama yapılmaktadır. Bu uygulamayı yaparken içeride uygulamayı yapacak personel harici hiç kimsenin olmaması gerekir. Uygulama yapıldıktan sonra yaklaşık altı saat içeriye girilmemesi gerekir ve içeriye girdiğiniz zaman yaklaşık bir saat kadar’da ortamı havalandırmanız gerekmektedir. Akrep ile alakalı detaylı bilgi için bizimle irtibata geçiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Akrep Sokması ve Akrep İlaçlaması başlıklı makalemizde akrep ilaçlama hakkında bilgiler verilmektedir.

No votes yet.
Please wait...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul Böcek İlaçlama