19 Aralık 2016

Alman Hamamböceği İlaçlama

Alman Hamamböceği İlaçlama

Alman hamamböceği ilaçlama genellikle bu haşereler gıda sektöründe yoğunlukla görülmektedir. İlaçlama yapılırken mutlaka ya sıvı uygulama yada jel uygulaması yapılmaktadır. Alman hamamböceği yaklaşık iki ile dört cm uzunluğunda olup rengi siyah dır. Genellikle nemli ve sıcak alanları tercih eder yemek kokusunun yakınlarında yuvalanmaktadır. Evleriniz de ise genellikle mutfak çevrelerinde görülmektedir.

İlk öncelik sıvı uygulama yapılmaktadır. Sıvı uygulama evlerinizin köşesine ve mutfak dolaplarınızın altlarına yapılmaktadır. Uygulama yapıldıktan sonra yaklaşık bir hafta ıslak temizlik yapılmaması gerekir. Aksi taktirde ıslak temizlik yapıldığında ilacın kalıcı etkisini alıp hiç bir sonuç elde edemezsiniz. Bu nedenle de uygulamadan sonra yedi gün ile altı gün arası ıslak temizlik yapılmaması gerekmektedir.

Alman hamamböceği ilaçlama jel uygulaması yapılırken nohut taneciği kadar prizlerin üstlerine sıkılır ve kapı pervazların alarına dolapların köşelerine kapıların aralarına sigorta kutularının köşelerine gibi alanlara yapılıp haşereleri alman hamamböceğini koloni halinde öldürmeye yaramaktadır. Jel uygulamasının amacı bir tane bile alman hamamböceği jelin üzerinden geçtiğinde üzerine sürülüp yuvasına gittiğinde diğer alman hamamböceklerine bulaştırıp hepsini koloni halinde yuvasında öldürmektedir.

Alman hamamböceği ilaçlama yaptırırken mutlaka kaliteli ilaçlama firmaları seçmeniz gerekmektedir. Kullandıkları ilaçlar Sağlık Bakanlığına uygun ve tavsiye ettiği biosidal olması gerekmektedir. Biosidal ilaçlar diğer piyasaya göre daha çok maliyetli olduğundan dolayı ruhsatsız ilaçlama firması maliyeti düşürmek için ziraii ilaç ve kimyasal madde kullanmaktadırlar. Bu nedenle de şuan olmasa da mutlaka ilerleyen zamanlarda konserojen madde olduğundan ilerleyen yıllarda çok ciddi sağlığınızla oynayacak şeyler olmaktadır. Bu nedenle de mutlaka Sağlık Bakanlığına kayıtlı ve ruhsatlı firmalar ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Bütün personellerinin yeterlilik belgelerinin olması gerekir ve garantili hizmet vermektedir. Bu tür ilaçların etkisi doksan gün olmaktadır. Uygulamadan sonra da doksan gün yani üç ay garanti vermesi gerekmektedir. Alman hamamböceği ilaçlama hakkında daha detaylı bilgiler almak isterseniz telefon numaralarımızdan veya canlı destekten bizlere ulaşabilir ve aklınıza takılan soruları dilediğiniz saatlerde sorabilirsiniz.Firma olarak amacımız sizlere doğru bilgiler vermek ve kafanıza takılan soruları cevaplamak olacaktır. Yirmi dört saat hizmet vermekteyiz.

istanbul Böcek İlaçlama