Apartman İlaçlama

Apartman İlaçlama

Apartman İlaçlama olarak günümüzde artık çoğu evler site tarzında evlerdir. Birbirlerine çok yakın olması sebebiyle böcekler istedikleri gibi bina değiştirirler.

Apartman İlaçlatırken Dikkat Edilmesi Gereken Yerler ?

Özellikle apartmanlarda en sıkıntılı olan yerlerden bir tanesi bodrum katları ve çatılardır. Bunların nedenleri ise kemirgen hayvanların ve böceklerin titreşim almadığı ve sessiz olduğu yerlerdir. Böcekler genellikle sessiz yerleri ve karanlık yerleri seçerek yaşamlarına devam etmektedirler. Bodrum katlarına ve çatı katına fare istasyonları konulması şarttır. Fare istasyonlarının içerisine iki çeşit ilaç konulması gerekmektedir. Onun sebebi ise hangi boyutta fare olduklarını görebilmek için iki çeşit ilaç koyarak anlayabiliriz. Fare için koyduğumuz istasyonları ara sıra kontrol ederek nerede yoğunluğun fazla olduğunu bu sayede öğrenebiliriz. İstasyonların içerisinde ki yemleri yiğerek fare su içtikten sonra genleşerek ölmektedir.

Apartman Dairelerinde Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

Özellikle evimizin çöplerini genellikle daire kapılarına koymaktayız. Bu olay yüzünden bodrum katında ki haşereler veya çatı katında ki haşerelerin hepsi çöplerin olduğu yerlere girerek ilk fırsatta da evlerimize girmektedirler. Çöpleri oralardan alsakta mutlaka çöp suyu dökülerek çöp suların kokusuna geldiklerinde yine evlerimize girecekler. Ve o çöp suları mikroptan zamanla bakteri üreterek haşere olacaktır. Apartman önlerine yakın çöp kutuları koymamız gerekmektedir. Sonuç olarak sıcakların artması ile çöp kutularında da kokular artarak özellikle kara sinek etraflarına çok gelmektedirler. Bunlara engel olmak için düzenli şekilde apartmanın komple içerisi ve dairelerin baştan aşağı ilaçlanması gerekmektedir.

Apartman Dairelerine Nasıl İlaçlama Firmaları Alabiliriz ?

Özellikle ilaçlama firmalarını seçeceğimiz zaman evraklarını ve belediye ruhsatını sormamız gerekir. Piyasada bir sürü dandik ve insan sağlığına zararlı ilaç satan ve ilaçlama yapan firmalar vardır. Bunları kesinlikle seçmemiz gerekmektedir. İlaçlama sektörü olduğundan dolayı çok hassas olmamız gerekmektedir. Bir yanlış firmayı seçtiğimizde canımızı çok riske sokacak şeyler bile olabilir. Sağlık bakanlığının onardığı kokusuz ve kimyasal içermeyen ilaçlar mutlaka kullanılması gerekmektedir. Bazı ilaçlama firmaları apartman ilaçlamasını yaptıktan sonra mutlaka sorun bitmez ise garanti vererek aynı sorunla karşılaştığınızda ücretsiz şekilde gelerek tekrardan ilaçlayacaklar dır.

 

Bir önceki yazımız olan Kalorifer Böceği İlaçlama başlıklı makalemizde kalorifer böceği ilaçlama hakkında bilgiler verilmektedir.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul Böcek İlaçlama