Ataşehir Böcek İlaçlama

Rating: 5.0/5. From 4 votes.
Please wait...

Ataşehir Böcek İlaçlama

Ataşehir genellikle siteleri ve iş merkezleri ile meşhurdur. Ataşehirin oldukça çok nüfusu olup kalabalık bir yerdir. Genellikle gençlere ve iş merkezlerine hitap eder.

İş merkezlerin periyodik ilaçlanması gerekmekte midir ?

İş merkezlerin genellikle ardiye ve depo olarak kullanıldığı odası çok olduğundan haşereler de o tarz odalara yuva yapmaktadırlar. İş merkezlerinde birden çok kişiler çalıştığından dikkat edilmesi gerekmektedir. Bir kişi üzerinde haşere getirdiğinde çoğalarak yüzlerce kişinin üzerine veye ortama yuva yaparak kendilerine yaşam alanı yapabilmektedirler. Özellik le asansör boşluğu ve otopark var ise mutlaka fare istasyonları konulması gerekmektedir. Yaz aylarında fare sorunu ile çok fazla karşılaşmazsınız fakat son bahar aylarının başlarında ve kış aylarında fareleri çok sıklık ile görebilirsiniz. Fareler aç kaldıklarında birbirlerini yiyerek yaşamlarına devam etmektedirler. Her ay düzenli olarak rutin ilaçlama yapılması gerekmektedir iş merkezinin her yerine. Gerek Sıvı ilaçlama ile gerek dumanlama ilaçları ile.

İlaçlama firması seçerken nelere dikkat edilmesi gerekir ?

İlaçlama firması seçilirken ilk soracağımız sorulardan bir tanesi kullandıkları ilaçların içerisinde kimyasal madde olmaması gerekmektedir ve sağlık bakanlığından onaylı ilaçları kullanması gerekmektedir. Bazı firmalar daha ucuz ilaçlama yaparak ucuz ilaçlar kullanmaktadırlar. Bu ilaçlar insan sağlığına hem zararlı hemde haşerelere hiç bir etki etmemektedir. Çevrelere attığımız atık gıdaları yiyerek haşereler dirayet kazanarak ölmeleri de zorlaşmaktadır. Bizim kullandığımız ilaçlar ise sağlık bakanlığından onaylı mesül müdürü tarafından kontrol edilmekte ve personellerin hepsi eğitimli olmaktadır. İlaçlama firması seçerken referanslarına da dikkat etmeniz gerekmektedir. Personelin size yaklaşımına iş ciddiyetine ve konuya hakim olduğuna dikkat etmeniz gerekmektedir.

İlaçlama sonrası evlerimizde durabilir miyiz ?

Sıvı ilaçlama yapılırsa ilaçlama esnasında veya ilaçlama yapılmadan hazırlık yapmanıza gerek yoktur. Sıvı ilaçlama kokusuz olup sadece evin köşelerine sıkılmaktadır. İlacın içerisinde kimyasal bulunmamaktadır. Belli bir doz ilaç ile suyu karıştırmanız gerekmektedir. İlaçlama yapıldıktan sonra bir hafta veya on gün ıslak temizlik yapılmaması gerekmektedir. Uygulama yapıldıktan sonra yaklaşık bir saat arasında ilaç kurur ve kuru temizlik yapabilirsiniz.  Ulv ilaçlama ise dumanlama ilaçtır. Genellikle pire sorunu olduğunda ulv ile ilaçlama yapılmaktadır. Onda ise uygulama esnasında sadece personelin olması gerekmektedir. Personel özel tulumunu ve maskesini takmak zorundadır. Uygulama esnasında eve hava girmeyecek ve güneş girmeyecektir. Güneş girer ise ilaç koku yapmaktadır. İlaçlama sonrasında ev altı saat kapalı kalacak ve içeriye kimse girmeyecektir. Altı saatin ardından eve girerek bütün camları açıp havalandırmamız gerekmektedir. Uygulama esnasında etrafta açık gıdalar kaldıysa onlar bir daha kullanmamız gerekmektedir. Aksi taktirde zehirlenme riskine girebilirsiniz. Uygulama esnasında etrafta açık gıda olmayacaktır. Evinizi havalandırdıktan sonra perdelerinizi veya nevresimlerinizi yıkamanız da fayda vardır.

Ataşehir hamam böceği ilaçlama 

Ataşehir de evlerin birbirlerine yakın olması ile böceklerin de rahat gezmeleri kolaydır. Hamam böcekleri genellikle mutfaklarda çıkarlar. Ocakların yanlarında veya arkalarına saklanırlar. Hamam böceğini sıvı ilaçlama ile ilaçlamakta fayda vardır. Yaklaşık bir üremede yüz on yavru vermektedir. Ölüm esnasında bile yavru vermektedir. Sıvı ilaçlamada hamam böcekleri ölürken yavrularının ölmeleri daha zordur. Yumurtalarının derileri çok sert olduğundan ölmeleri biraz zaman almaktadırlar. Hamam böceği gördüğünüzde sorunu daha çok ilerletmeden mutlaka iyi bir ilaçlama firmalarına başvurmanız da önem vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul Böcek İlaçlama