Bahçeşehir Böcek İlaçlama

Bahçeşehir Böcek İlaçlama

Bahçeşehir‘de son zamanlarda villaların yapılmasından ve her yere inşaat yapılmasından dolayı çok değerlenmektedir. Daha önceki yıllarda toplu taşıma araçlarının az olmasından ve çok fazla bilinmediği için çok değerli değildi. Fakat son zamanlarda evler ve villalar çok değerli olmaktadır. Bahçeşehirde haşere sorunu çok fazla olmaktadır. Bunun sebebi ise Bahçeşirin evlerinin geneli villa tarzında olduğundan hem bahçelerde fare sorunu hemde evlerde haşere sorunu bulunmaktadır. Bu tarz sorunlarla karşılaşmamak için sitenin geneli periyodik şekilde ilaçlanması gerekmektedir. Site ilaçlamasında çok dikkat etmeniz gereken kurallar olmaktadır. Bunların bazıları şunlardır.

Site ilaçlaması

Site ilaçlamasında çok titiz davranmanız gerekmektedir. Günümüzde ilaçlama yöntemleri çok olmaktadır fakat en sağlıklısını sağlık bakanlığıyla birlikte çalışan firmalar yapmaktadır. Bahçeşehir’de merdiven altı bir sürü ilaçlama firmaları bulunmaktadır. Bunların arasında kaliteli ilaçlama firmalarının seçimi çok zor olmaktadır. Mutlaka ilaçlamayı yapacak firmanın kaliteli olması ve ruhsatlarının olması gerekmektedir. Site ilaçlaması yaparken sitenin ve villaların bahçelerine atamizör ile kokulu ilaçlama yapılması gerekir. Bu uygulama bahçelerdeki pire akrep gibi haşere sorunları içindir. Bahçelerde ki bitkilerin ve ağaçların köklerinden itibaren yıkayarak dallarına ve yapraklarına kadar yıkama şeklinde yapılmaktadır. Bunun yanı sıra orta alanlarda ki çimlere ve toprağa sıkılması gerekmektedir. Toprakların aralarına içlerine yuva yapan akrepleri öldürmeye de yaramaktadır. Akrepler en tehlikeli haşere  türleri olup ürkütücü böcek türüdür. Bu nedenle bu konularda daha titiz olmamız gerekmektedir.

Fare İlaçlaması

Ortak kullanım alanlarında otoparklarda ve daha çok bahçelerde yoğunluğunu göstermektedir. Genellikle yaz aylarında çok fazla yoğunluk göstermez fakat kasım ayından itibaren fareler yoğunluğunu göstermektedir. Fareler pis hayvanlar olduğundan hepsinde mikrop olup bakteri taşımaktadırlar. Bu tür hayvanlarla karşılaşmamak için ortak kullanım alanlarına fare istasyonları dizilmesi gerekir ve dairelerin içlerine personel gerek duyarsa bir adette evlerinize koymaktayız.

Sıvı İlaçlama

Sıvı ilaçlama genellikle kapalı alanlara yapılır ve zeminin ıslak olmaması gerekir. Daha çok hamam böceği ve karınca tarzında ki haşerelere bu uygulamayı yapmaktayız. Uygulama kokusuz olup hiç bir zararı olmamakta olup uygulama bittikten sonra bir hafta ıslak temizlik yapılmaması gerekmektedir.

No votes yet.
Please wait...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul Böcek İlaçlama