Beşiktaş Böcek İlaçlama

Beşiktaş Böcek İlaçlama

Beşiktaş tarihinin en eski yerlerinden bir tanesidir. Beşiktaş sahile en yakın yerler olarak bilinmektedir. Beşiktaş’a gitmek ve Beşiktaş’tan bir yerlere gitmek çok kolaydır. Hem karadan hemde ise denizden ulaşım sürekli sağlanmaktadır. Bu ilçede en çok tarihi evleri görebilirsiniz. Beşiktaş ismi ise bir futbol takımının ismini vermişlerdir.

Neden Beşiktaş’ta ilaçlama önemlidir ?

Beşiktaş‘ ta tarihi evlerin çok olmasından ve ahşap olmasından dolayı daha çok tahta kurdunu görebilirsiniz. Ayrıyetden kalabalık nüfusu olduğundan haşerelerin kolayca etrafa yayılabileceği alanlardan biridir. Böcekler kalabalık yerleri severler ve üstlerimize yapışarak evlerimize kadar girebilmektedirler. Ve bir çoğu ahşap ev olduğundan saklanmaları daha kolaydır. Bir böcek tek üremesinde yüzlerce yavru vermektedirler. Böceği gördüğünüzde öldürme anında bile yumurtasına bırakarak tekrardan üreyebilmektedirler. Evlerinizde, ofislerinizde böcek veya kemirgen gördüğünüzde sorunu kendiniz çözmeye kalkmayın çünkü ne kadar gecikirseniz o kadar da böcekler çoğalmakta dırlar.  Böcek gördüğünüzde ilaçlama firmalarına ulaşarak sorunu onlara bırakmanız gerekmektedir.

Böcek ilaçlama firmaları seçerken nelere dikkat etmeliyiz ?

İlaçlama firması seçerken çok dikkat etmeniz gereken kurallar vardır. Bunların bazıları ise muhakkak sağlık bakanlığının onayladığı böcek ilaçlarını kullanmaları lazımdır. İlaçların içerisinde kimyasal madde içermeyen ilaçlar olması gerekmektedir. İlaçlama yapıldıktan sonra mutlaka bir ay sürece garanti vermesi gerekmektedir. İlaçlama firmalarının göndermiş olduğu personeller ise bilinçli olması gerekmektedir ve uygulama yapılmadan önce ev sakinlerini bilinçlendirmesi gerekmektedir.

Fare ilaçlama Beşiktaş 

Beşiktaş semtinin geneli ahşap ev olduğundan dolayı kemirgen hayvanların da eve girmeleri çok kolaydır. Kemirgen hayvanlar ahşap evleri severek genellik ile çatı katlarına veya bodrum katlarına yuva yapmaktadırlar. Farelerin tırtıklamasının sebebi ise ön dişleri sivri olduklarından onları bileylemektedirler. Aksi taktirde bileylemesse ön dişleri damaklarına doğru uzayarak kendi kendini öldüreceklerini farkında olduklarından sürekli tırtıklamasının sebebi budur. Fare ilaçlama yapılırken iki ayrı yemi olmaktadır. İstasyon dediğimiz kapalı kutu olup yan tarafı açık içerisine ise iki çeşit yem konulmaktadır. Bir tanesi pasta yani büyük farelerin yediği yem. Diğeri ise mum blok yani küçük haşerelerin yediği yemdir. İlk süreçte evin her tarafına istasyon konularak belli bir süre sonra istasyonları açarak hangilerinin içlerini tırtıkladıklarına bakılarak yoğunluk neredeyse orasının önlemini almaktadırlar. Bu arada farelere yem verirken mutlaka eldiven takmamız gerekmektedir. Çıplak el ile yeme dokunduğmuzda  fare tenimizin kokusunu alarak o yemi yemeyerek pas geçmektedirler. İlaçlama yapan personelin mutlaka bilinçli olması gerekmektedir. Fare ilaçlarını etrafa açık şekilde atılması yasaktır. Kemirgenler o yemleri yedikten sonra su içmek isteyeceklerdir ve su içtiklerinde genleşerek yani şişerek öleceklerdir. İstasyon dizildikten sonra evimizin etrafında veya içinde açık su bırakmamız gerekmektedir ki evimizde ölmesin diye. Bir istasyonda ki yem yaklaşık kırk beş farenin yiyebileceği yemler dir . Mutlaka yemlerin taze olması gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan Beşiktaş Böcek İlaçlama başlıklı makalemizde Beşiktaş Böcek İlaçlama ve böcek ilaçlama beşiktaş hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul Böcek İlaçlama