Bit İlaçlama

Bit İlaçlama

Özellikle kalabalık ortamlarda dikkat etmemiz gereken şeylerden biri bit dir. Daha çok kalabalık yerlerden geçen böcek türüdür.

Okullarda Nasıl Bit Sorununu Çözebiliriz ?

Nüfusun çok olduğu yerlerden birisidir okullar. Sürekli yan yana olan alanlardandır. Günümüzde en çok sorunlarla karşılaştığımız yerlerden birisidir okullar. Bir öğrenci üzerinde pire getirdiğinde birçok insana geçerek seri şekilde yayılmaya neden oluyor. Üzerlerimiz den okulların etraflarına gerek sınıflara yuva yapıp üremektedirler. Pireler ürediklerinde yüzden fazla yavru vermektedirler ve derileri çok sert olup normal ilaç fayda etmemektedir. İlaçlama yapılırken kesinlikle ilaçlama firmalarını çağırmanız gerekmektedir. Pire ilaçlama yapılırken kapsül şeklinde atılarak duman yoluyla kurtulabiliirsiniz bu haşerelerden.

Bit İlaçlama Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler ?

Okul İlaçlama Eğitim kurumlarımız pire sorununa oldukça  fazla uğrar. Bu yüzden de Okul ilaçlama yapılırken iyi firmalare ve işinin sorumluluğunun bilincinde olan personeller tarafından ciddiyetle yapılmalıdır. Geleceğimizin teminatı , yarınlarımız olan çocuklarımız günlerinin  büyük kısmını bu alanlarda geçirmektedir. Sadece eğitim döneminde  değil şu an günümüzün eğitim koşulları da günümüzün eğitim koşulları da düşünüldüğünde tatil günlerin de dahi kurslar, eğitim faaliyetleri gibi sosyal aktiviteler neticesinde buralarda çocuklarımız tarafından geçirilen zaman oldukça fazlaşabilmektedir. Bunun bilincinde olarak mutlaka ilaçlama yapılırken içeride öğrenci veya okulda çalışan hademe gibi birileri olmayarak ilaçlama firmasından gelen personelin tam kıyafetlerini ve maskesini takarak bilinçli şekilde ilaçlama yapılması gerekmektedir. Bu tarz yerlerin mutlaka ayda bir pire ilaçlama ve haşere için sıvı ilaçlama yapılması şarttır. Aksi taktirde çok ciddi sorunlar ile karşılaşabilirsiniz.

Bit Nedir ?

Bitler kan ile beslenen ve genellikle tozlu ortamlarda çoğalan haşereler dir. Bitler kanatsız olup boyları üç ile dokuz cm arasında değişmekle birlikte başlıca köpekler, kediler ve insanlar üzerinde barınmaktadırlar. Üzerinde pire taşıyan bir canlı farklı bir ortama gittiğinde bit ve yumurtalarını taşıyabilmektedir. bit ısırarak kan emmeye başladığında kendi üzerindeki bakterileri de kan emdiği canlıya aktarır. Bitler vücut boylarının yüz doksan ile iki yüz atmış  katı arası zıplamaları ile çoğu zaman uçuyormuş gibi görülebilir.Bit gördüğünüzde mutlaka ilaçlama firmalarından destek almanız gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan Tahta Kurdu İlaçlama başlıklı makalemizde tahta kurdu ilaçlama hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul Böcek İlaçlama