Böcek İlaçlama Hususunda Püf Noktalar

Hayatımızı Böcekler Neden Etkiler?

Yaşantımız boyunca bir çok etken yaşamımızı etkilemektedir. Bunların başında böcek ve benzeri canlılar gelir. Çünkü böcekler evlerimiz bahçeleriniz gibi bizim yaşantımızı sürdürdüğümüz yerlerde yaşam alanı oluştururlar. Böceklerin yaşam alanı denildiğinde ilk aklımıza çöplük yeşillik alan gelir. Ancak sadece çöplük ve yeşillik alanlarda yaşamazlar evlerimizin tavan araları, bodrumlar gibi kuytu köşelerde de yaşamlarını sürdürmektedirler. Buna karşılık bakteriler birikmiş ve beklemiş sularda yaşamaktadır. Bunlar evlerimizdeki sürahilerde ki sularda, bahçe sulama hortumlarındaki sularda dere ve çay boyu gibi suyun bulunduğu alanlarda yaşamlarını sürdürmektedirler. Bu durumda hayatımızı olumsuz etkilemektedir. Çünkü böcekler pekte sevilmeyen hayvalardır ve kimse onları evlerinde istemez. Bunun için çeşitli ilaçlama ve onların yerleşmelerini önleme yöntemleri vardır. Bu yöntemlere başvurulmalıdır. Zirai ilaçlamadan önce kendimiz bi takım dogal yollarla önlemlerimizi almaya çalışmalıyız . Evde duvar tavan aralarında pencere kenarlarındaki boşlukları doldurmalıyız. Bu gibi önlemler yeterli olmuyorsa zirai ilaçlamaya başvurmalıyız. İlaçlama yapılırken ise saglık açısından dikkat edilmelidir. Maske vb koruma önlemeleri alınmalıdır.Havaların ısınmaya başlamasıyla birlikte tüm canlılarda hareketlenmeye başlamıştır. Bu hareketlenme ile bir çok böcek türü evlerimize girmektedir.

Böcekler Evlerimize Nasıl Girerler?

Aslında böcekleri evlerimize bizler çağırıyoruz. Yaşam tarzlarımız ve uygulamalarımızdır bu daveti yapan. Yemek kalıntılarının olduğu mutfaklar, masaların altlarına düşürülen ve alınmayan yiyecek parçaları, yaşanılan ortamın yeterince temizlenmemesi, toz alınmaması, evlerde bir sebeple oluşan çatlak veya deliklerin kapatılmaması gibi sayılabilecek onlarca sebep vardır. Hal böyle olduğunda da evlere böcekleri çekiyor ve giren böceklerinde yerleşmelerini sağlamış oluyoruz. Öncelikle bu sebeplerin hepsinin düzeltilmesi gerekmektedir. Buna rağmen hala daha böcekler evlerimize gelmeye devam ediyorsa, bunun için uygulanabilecek doğal çözümler tabiki de mevcuttur. Deliklerin kapatılması çeşitli doğal bitkilerin konulması gibi. Etkilili olmuyorsa zirai ilaçlamaya başvurulmalıdır. metkim böcek ilaçlama sizlere daha iyi hizmet verebilmek için personellerini iyi şekilde yetiştirerek sizlere daha iyi hizmet vermektedirler. İlaçlarımızın hepsi garantili olup sorun çözülmediği taktirde aynı gün içerisinde gelmektedirler veya en geç ertesi gün gelmektedirler. Böcek ilaçlama püf noktalar kullandiklari ürünlerin hepsi sağlık bakanlığı tarafından onaylı olmaktadır. Daha detaylı bilgi alabilmek için bizlere ulaşa bilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan İstanbul Belediyesi Böcek İlaçlama Hakkında Bilgiler başlıklı makalemizde ibb ilaçlama bilgileri hakkında bilgiler verilmektedir.

No votes yet.
Please wait...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul Böcek İlaçlama