Böcek İlaçlamada Kullanılan Maddeler Kimyasal Tehdit İçerir mi ?

Böcek ilaçlamada kullanılan Kimyasal Maddeler

Böcek ilaçlama olarak kullandığımız bütün ilaçlar sağlık bakanlığı onaylı olup içerisinde hiçbir şekilde kimyasal madde içermeyen uygulamalar yapmaktayız. Bazı ilaçlama firmaları kesin çözüm olsun diye ilaçların içerisinde kimyasal madde atmaktadırlar. Özellikle Ziraii ilaç kullandıklarında ortaya kötü sonuçlar çıkmaktadır.

Bireysel İlaçlama yapılır mı ? 

Haşereler çok sıklıkla Ürer ve yüzlerce yavru vermektedirler. Marketlerde veya eczanelerde satılan spreyler Ve kapsül şeklinde ilaçlar kullanılmaktan sakınmalıyız. O tarz ilaçların içerisinde azda olsa mutlaka kimyasal ilaç ve Ziraii ilaç kullanılmaktadır. Bu tarz ilaçlar hem sağlığımıza zarar verir hem de sadece o kapsülün yanından geçen böcekleri etki etmektedir. Bazı vatandaşlarımız ise toptancılardan veya böcek ilacı satan yerlerden kendi başlarına bireysel şekilde ilet alarak sorunu kendileri çözmeye çalışmaktadırlar. Hiçbir ilacın yan etkisini bilmeden ve hangi ha şöyle ne üzerlerinde kullanılacağını bilmeden yapmaktadırlar. İlaçlama yaparken hiçbir bilgiye sahip olmadan yaptığımızda mutlaka olumlu sonuç değil olumsuz sonuçlar bazen de sağlığımızı riske atmaktayız. Mutlaka bireysel şekilde ilaçlama yapmamaya özen göstermeniz gerekmektedir. Çevrenizdeki insanları sağlığını rİske atmaktısınız. ilaçlama firmaları olarak böcek ilaçlama iyi benimsemiş ve müşterilere karşı çok özen göstererek hizmetvermektedirler.

Evlerimizde çocuk olursa ilaçlama yapılabilir mi ? 

Sıvı ilaçlama yapıldığında ilacın içerisinde hiçbir kimyasal madde içermeyen ve zirai ilaçlar kullanılmayan bir ilaç türüdür. İlaçlama esnasında kokusuz ilaç olmaktadır. Uygulama yapılırken evde durabilirsiniz ve uygulamadan sonra yaşamınıza devam edebilirsiniz. Sadece sıvı ilaçlamadan sonra uygulama yapılan yerleri sude edilmeyecek şekilde özen göstermeniz gerekir. Yaklaşık bir hafta ile beş gün arasında islak temizlik yapılmasında fayda vardır. Sadece kuru temizlik yapılmalıdır. İlaçlarımız hiçbir şekilde kimyasal o insan sağlığına zarar vermemektedirler. Bu nedenle ilaçlama yapılırken evlerimizde durabiliriz.fakat kokulu ilaçlama yapılırken evlerimizde mutlaka ilaçlama yapılmadan önce açık gıdaları saklayıp ondan sonra ilaçlama yapılmaktadır. Uygulama esnasında mutlaka her hiç kimsenin olmaması gerekir. Personelimizin mutlaka özel tulumunu ve maskesini takma zorunluluğu vardır.

Evimizdeki kimyasal ilaçlama yapıldığında ne yapmamız gerekir ? 

İlaçlama yaptıktan sonra 6 saat ile 9 saat arası evi kapalı tutmanız gerekir. Ondan sonra ise bütün camları açarak ve kapıyı açarak evi bir saat havalandırmanız gerekmektedir. Evi havalandırdıktan sonra hala içerider bir kimyasal veya ilaç kokusu var ise bilinki evinize Ziraii ilaç ve kimyasal madde içeren ilaçlar kullanmışlardır. O havayı çok fazla soğumadan evi terk etmeniz gerekmektedir. Kurumsal ilaçlama firmaları yaptıkları işlemi garanti vererek aynı zamanda hem sözlü hem de resmi kağıt vererek ilaçlama yaptığını belirtmektedir. İlaçlama firması seçerken mutlaka referansları da ve personelin size yaklaşımına bakmanız gerekmektedir. İlaçlama yaparken mutlaka ilaçlama firmasının ruhsatını sormanız ve mesül müdürünün olması gerekir.

Bir önceki yazımız olan Kokulu İlaçlama ve Kokusuz İlaçlama Arasındaki Farklar başlıklı makalemizde kokulu kokusuz ilaçlama farkı ve kokusuz ilaçlama hakkında bilgiler verilmektedir.

No votes yet.
Please wait...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul Böcek İlaçlama