Büyükdere Böcek İlaçlama

Büyükdere Böcek İlaçlama

Büyükdere İstanbul’un en gözde yeri olup İstanbul merkezinden biraz uzak ve doğa ile iç içe olan ilçelerden bir tanesidir. Büyükdere’deki evlerin bir çoğu tarihi eser olmaktadır ve Osmanlılardan kalan tarihi surlar olmaktadır. Yakın mesafelerde çok fazla sayıda kilise’ler mevcuttur. İnsanlarımız hafta sonları şehir gürültüsünden kaçıp gelebildikleri ilçelerden bir tanesidir. Evlerin geneli boğaz görünümlü olup ön tarafları denize sıfır arka tarafları ise de ormanla iç içe olmaktadır. Sarıyer ve Büyükdere en meşhur olarak bilinen birincisi balık ve balıkçıları ikincisi ise de Sariyer Börekçi’sidir. İstanbul dışına veya İstanbul içine nereye giderseniz gidin Sariyer börekci’si karşınıza çıkmaktadır. Sarıyer’de börekçilerin fazla olmasından dolayı haşere problemleri ve hem deniz kıyısına yakın olmasından hemde ormanlık alanlara ve Belgrad Ormanına yakın olmasından dolayı özellikle yaz aylarında ciddi haşere sorunları yaşamaktadırlar. Yazın Sariyer yazlık yer gibi kullanıldığında ve pilaları meşhur olmasından dolayı İstanbul’un her yerinden İnsanlar özellikle Kilyos, Kısırkaya, Garipçe köyü, Rumeli Feneri, Rumeli Kavağı, Kireçburnu, Tarabya, Gümüşdere gibi deniz kıyısına sıfır olan alanlara denize girmek için uzun yollardan veya sabahın erken saatleirnde yollara çıkmaktadırlar. Fakat genellikle yaz mevsimlerinde hem deniz’e girmek için gelip hemde dışarıda piknik yapıp çöpleri dışarıya veya sağ sola attıklarından dolayı çok ciddi böcek artışı gözükmektedir ve bu duruma Büyükdere sakinleri şikayetci olmaktadır. Büyükdere’de genellikle beş evlerden üç tanesinde mutlaka çok ciddi haşere problemleri yaşanmaktadır. Bu durum Büyükdere sakinlerimizi üzmektedirler ve Sariyer İlçesine hizmet veren Metkim Böcek İlaçlama firması genellikle yaz mevsimlerine hemde Sağlık Bakanlığı hemde Sariyer Belediye’si ile danışıklı çalışıp genellikle ilk bahar ile son bahar aylarında sokaklarda ilaçlama yapılmaktadır. Firmamız ortak kullanım alanlarına yani sokaklara mahallelere daha sağlıklı yaşam alanları oluşturmak için ücretsiz ilaçlama yapmaktadır.

Fakat ilk bahar aylarından itibaren firmamız tarafınan maksimum doksan günde bir yani üç ayda bir evlerinizde veya iş yerlerinize periyodik ilaçlama yaptırmanızı önermektedir. Böcek ilaçlama yaptırıcağınız zaman sadece evlerinizde, iş yerlerinizde haşere görmenize gerek yoktur ve illa ki sizlerin de göremediği ve gözle gözükmeyecek kadar küçük en önemlisi ise de mite’ların olmasından dolayı dezanfeksiyon uygulamasını da kapsamaktadır. Bu nedenle evlerinizde iş yerlerinizde sorununuz olsada olmasada maksimum üç ayda bir böcek ilaçlama yaptırmanızı önermekteyiz. Daha detaylı bilgi almak isterseniz Büyükdere Böcek İlaçlama firmasından destek ve yardım alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Haşere İlaçlama Neden Yapılmalı ? başlıklı makalemizde Haşere İlaçlama Neden Yapılmalı ? hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul Böcek İlaçlama