Depo İlaçlama

Depolar

Bir çok ev , apartman , avm , işyerinin en alt katlarında depolar bulunur.Bu depolar genellikle – katlarda olması diğer alanlara göre daha atıl olması ve pis olmasından dolayı böceklerin yaşam alanlarını oluşturmaktadır.Bu alanlarda genel ilaçlama yaparken ilk depolardan böcek ilaçlamanın başlaması gerekir.Asıl barınma, üreme noktası bu bölgeler oldukları için buralar yapılmadan diğer alanlar yapılır ise sadece geçici çözüm üretilmiş olup kısa süre sonra tekrar böcek sorunları ile karşı karşı kalınması muhtemeldir.

Depo İlaçlama Yaptırmadan Apartmanın Diğer Alanlarını Yaptırmak Fayda Sağlarmı ?

Bu konuyu şöyle ele almaka gerekir ise böceklerin yaşadığı ve barındığı kaynak bölgesi olan depoları böceklerden arınmaziseniz diğer alanlardaki sorun bitse bile 1-2 ay kadar kısa bir sürede tekrar depodan gelen böcek sayesinde sorun kaldığı yerden devam edecektir.Bu sebepten dolayı gerek ev veya işyeri olsun sorunu çözmek adına olayın kaynağına inmek ve işlemi bu kaynaktan başlamak gerekir.Aksi takdirde yapılan ilaçlamanın hiç bir anlamı yoktur.

Depolarda Dikkat Edilmesi Gereken Ayrıntılar

Depo ilaçlama hizmeti aldınız ve deponuzda  böcek sorun kalmadığını düşünelim.Sonrasında kesinlikle yapmanız gereken önemli adımlar vardır.

1-Depolar kesinlikle temiz tutulmalı

2-Su basmalarına karşı depolarda önlem alınmalı

3- Depolarda çatlak yarıklar kapatılmalı , cam var ise tel takılmalı

4- Eski malzemeler , mobilya eşyaları depolarda barındırılıyor ise mutlaka düzenli olarak bakılmalı ve temizliği yapılmalıdır.

Hem en azından yılda 1 sefer böcek ilaçlama hizmeti alıp hemde bu 4 maddeyi uygularsanız depolarda ve bodrumlarda haşere sorununuz kalmaz ve kesinlikle haşere problemi ile karşı karşıya kalmazsınız.Her yerde olduğu gibi depo ve bodrumlarda da ilaçlama sonrası ortamı temiz tutmak ve böceklerin gelebileceği yerleri kapatmak sizlere haşeresiz hayatlar sunar ve kesin sonuca götürür.

Depoda İlaçlama Yapıldıktan Sonra Ne kadar Süre Girmememiz Gerekir ?

Bu tamamen böceğin türüne göre değişmekle beraber kesinlikle hiç girmeyeceksiniz gibi bir durum söz konusu değildir.Genellikle depolarda kokusuz sıvı işlem yapılmakta ve depolara giriş çıkış serbest bırakılmaktadır.Birtek pire sorunu oluşması durumunda depolara 6 saat kadar bir süre giriş yapılamaz ve sonrasında 1 saat havalandırılması gerekir.Son olarak depo ilaçlama yaptırmak isterseniz firmamızan profesyonel destek alabilir ve bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Tahta Kurusu İlaçlama başlıklı makalemizde tahtakurusu ilaçlama hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul Böcek İlaçlama