Eminönü Böcek İlaçlama

Eminönü Tarihçesi

Eminönü İstanbul’un en eski yerlerinden bir tanesi olmaktadır. Genellikle tarihi evlerin ve eski yıllarda yapılan evlerin çok olduğu yer olmaktadır. Bunun içinde evlerin eski olmasından dolayı ve belli zaman sonra evlerin ahşaplarının araları açıldığından dolayı böceklerin içeriye girişleri ve çıkışları çok rahatlıkla olmaktaktadır.

Eminönü’nde ne tür böceklerle karşılaşabiliriz ? 

Eminönünde ahşap evlerin olduğundan dolayı en çok tahta kurduna rastlayabilirsiniz. Tahta kurdu genellikle eskimiş ahşaplara gelmektedir ve çıplak gözle görebilmek oldukça zor olmaktadır. Bu sebepten de tahta kuruları çok ufak olmaktadır. Bezen evlere gittiğimizde bakımsızlıktan ahşap dolapların aralarında veya içlerinde yüzlerce belkide binlerce tahta kurusu olduğundan ilaçlama yapsanız dahil fayda olamayacağı zaman eşyayı atmamız gerekmektedir. Bu tür haşere sorunu ile karşılaştığınızda mutlaka sorun daha çok büyümeden ilaçlama firmalarını arayarak onlardan destek almanız gerekir. Bu tür böceklere sıvı uygulama yapılmaktadır. Bu uygulamanın hiç bir zararı olmayıp kokuz ilaçtır. Uygulama esnasında evinizde durabilirsiniz sadece bir hafta ıslak temizlik yapılmaması gerekmektedir. Evlerinizde kedi var ise ilaç kuruyana kadar yani bir saat içeriye girmemesi gerekir. İlacı yalarsa miğdesi bulanır ve ağzı köpürmektedir. Bu sorunlarla karşılaştığınızda hemen veterinere gitmeniz gerekmektedir.

Eminönünde ilaçlama firması seçimi ?

Günümüzde bir çok ilaçlama firması olmaktadır. Özellikle yaz aylarına girildiğinde sıcakların artması ile böceklerinde artışı olmaktadır. Bunu fırsat bilen ilaçlama firmaları yaz aylarında ilaçlama firmaları artmaktadır. Bir çok ilaçlama fırması sağlık bakanlığından onaylı olan ilaçları değil de kimyasal madde içeren ve ziraii ilaç bulunan ürünleri kullanmaktadırlar. Normal şartlarda bu ilaçların kesinlikle kullanılmaması gerekmektedir. Fakat bu ürünler ucuz olduğundan dolayı bu ürünleri kullanmaktadırlar. Kurumsal firmalar yapmış olduğu ilaçlamaların hepsine garanti vermektedirler. Ayrıyetten de bütün uygulamalara fatura veya tahsilat makbuzu ve garanti belgesi vermektedirler. Kullandıkları ürünlerin hepsi sağlık bakanlığından onaylı olan ilaçları kullanmaktadırlar. Bunun yanı sıra bütün personellerinin hepsinin yeterlilik belgeleri bulunmaktadır. İlacın nekadar kaliteli olması önemli ise personellerinin de kaliteli ve hangi haşere çeşidine hangi ilacı kullanacağını çok iyi bilmektedir. Mutlaka yirmi dört saat hizmet alabileceğiniz firmaları seçmeniz gerekir ve ayrıyetten İstanbul’un neresinden ararsanız arayın fiyatları sabit olup değişmemekte olması gerekmektedir. Sorularınızı en bilinçli şekilde cevaplamaları gerekmektedir yani kısacası haşereler konusunda bilinçli olmaları gerekmektedir.

 

Bir önceki yazımız olan Fatih Böcek İlaçlama başlıklı makalemizde fatih böcek ilaçlama hakkında bilgiler verilmektedir.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul Böcek İlaçlama