Esenyurt Böcek İlaçlama

Esenyurt Tarihçesi

Esenyurt’un nüfusu çok kısa zamanda artmaktadır. Yaklaşık 800.000 civarında olmaktadır. Esen yurtta yerleşimleri çapraz ve çarpık kentleşme ve olduğundan dolayı böceklerin olma ihtimali de çok yüksekdir. Bu yüzden zamanında genellikle ilkbahar başlarında profesyonel ilaçlama firmalarıyla veya kurumsal ilaçlama firmaları ile görüşerek ellerinizi veya iş yerlerinize ilaçlatmanızda önem olmaktadır. Genellikle esenyurt çevresinde hamam böceği ve karınca görmekteyiz. Bunun nedeni ise evleri çok eski olduğundan dolayı belli bir zaman sonra rutubet yapıp bu tarz Böceklerde nemli ve rutubetli yerleri sevmektedir.

İlaçlama firmalarında nelere dikkat etmeliyiz ?
Öncelikle Metkim ilaçlama firması ruhsatının olması gerekmektedir.  Daha sonra her personelin yeterlilik belgesi ve sağlık Bakanlığından onaylanmış olduğu ilaçları kullanması gerekmektedir. Kaliteli ilaçlama firması arıyorsanız eğer mutlaka kurumsal firmalarla çalışmış olan firmalar seçmeniz gerekir. Kurumsal firmalarda çalışan ilaçlama firmaları kendi kimliğini de kurumsal yapmaktadır. İlaçlamadan önce mutlaka personelin sizlere uygulama hakkında bilgi vermesi gerekmektedir. Sıvı ilaçlama veya dumanlama yapıyorsa eğer İlaçlama hakkında bilgi vererek yaşımız önce ve ilaçlamadan sonra ne yapması gerekirdiğini söylemesi gerekir. Mutlaka 24 saat hizmet alabilecek ilaçlama firmaları seçmeniz gerekir. Bütün yapmış olduğu uygulamaların garantisini veren firmaları da tercih edebilirsiniz. İlaçlamaya karar verdiğinizde referanslarına bakarak ne kadar kurumsal yerlere ilaçlama yaptıklarına da emin olabilirsiniz. Ne kadar çok İstanbul içerisine veya İstanbul dışında Şubeleri olursa o kadar çok kaliteli bir ilaçlama firması seçtiğinizden emin olabilirsiniz. Kesinlikle ilaçların içerisinde kimyasal madde olmaması gerekir ve ayrıyetten de Ziraii ilaç kullanmaktadırlar. Bu tür ilaçlar hem sağlık Bakanlığından onaylı olmayıp hem de insan sağlığına ve çevreye zararlı olmaktadır. Evlerimize ceren partnerlerimiz mutlaka ilaçlama hakkında konuya hakim olmaları gerekmektedir. İlaçlama hakkında soru sorduunuz da personele mutlaka sizleri tatmin edici ve doğru cevaplar vermesi gerekmektedir.

Kokulu ile kokusuz ilaçlar arasında ki farklar ? 

Kokulu ilacı genellikle pire veya akrebe uygulanmaktadır. Evinizde pire veya akrep var ise mutlaka kokulu ilaç yapılmaktadır yani bunları da dumanlama yolu. Evinizde personel harici hiç kimsenin olmaması gerekmektedir personelinde kesinlikle maskesi olması lazım. Uygulama bittikten sonra altı saate yakın bir sürede evin kapalı kalıp 6 saat dolduktan sonra eve girerek bütün camları açıp evin havalandırmamızı sağlamakdayız. Bu aşamada bittikten sonra islak bezle beyaz sabunlu bezle evin heryerini temizlemiz gerekir. Kokusuz ilaç ise hamam böceği karınca veya kurt gibi böceklere uygulanır. Kokusuyla açtığına göre bir tedbir almanıza gerek yok dur sadece islak temizlik yapmamanız yeterlidir. Herhangi bir kokusu hep insan sağlığına zararlı olmamaktadır uygulama esnasında evde durabilirsiniz. Bu uygulama yaptıktan sonra yaklaşık iki üç gün evinizde böcek artışı görebilirsiniz bunun sebebi ise de bütün yuvalarından böcekleri çıkartarak öldürmeyi sağlamaktadır. Sorun hala bitmedi nde ücretsiz aynı gün içerisinde gelerek uygulama yapmaktayız. İstanbul’un 36 ilçesinde şubelerimiz olmaktadır. Bizleri 24 saat Ulaşabileceğiniz telefon Numaralarımız olmaktadır ve ayrıyetten internet sitemize girerek canlı destekten istediğin soruları da sorabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Yanlış ilaçlamada kanser riski başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

No votes yet.
Please wait...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul Böcek İlaçlama