Evde Kurt Neden Olur ?

Evde kurt neden olur ?

Evde kurt olmasının nedeni dışarıdan aldığımız baklagillerden olmaktadır. Tarlalarda baklagillerin aralarına giren kurtcuklar yeterli ev sıcaklığını bulduklarında genellikle etrafa çıkmaktadırlar. Kurtların hepsi onurgasız canlı olup hareket etmeleri de çok kolaydır. Genellikle renkleri beyaz olmaktadır.  Kurt bastığı yeri istediğiniz kadar bireysel temizliğini yapın fayda etmemektedir. Ortamda ki bütün bakla gilleri atmaniz gerekir veya depo tarzı yerleri bastıysa depoların tamamen boşaltıp ilk önce bakla gillerin hepsini atıp daha sonra da etrafı ilk çamaşır suyuyla temizleyip ertesi günde ilaçlama yapılması gerekmektedir. Mutlaka aynı hafta tüketeceğimiz kadar kuru bakla gıda almamız gerekir çünkü gıdalar çok fazla bekletilmeye gelmez zaman geçtikçe yavaş yavaş kurtlanmaya başlamaktadır. Ev içerisinde de uzun süre beklettiğimiz çöpler den kurtlanmaya sebep olabilen baş etkenlerden biridir. Bunlar haricinde de eski eşyalarda da kurt görülebilir.

Kurtlardan kurtulmanın yolları nelerdir ?

Kurtlarla bireysel mücadele etmeniz imkansız  denilecek kadar olumsuzdur. Her saniye hareket eden canlılar olarak evlerimizin her yerlerine dağılabilmektedirler. Ayrıyetten saklanmalarını iyi bildiklerinden bazen gözümüz ile görememekteyiz. Bu sebepten dolayı da evimizde mikrop ve bakteri saçan bu küçük  canlıları ancak kurumsal bir ilaçlama firmaları mücadele yapmaları daha doğrudur.

Güve nedir ?

Canlılar arasında güve kelebeğe benzemektedir. İlk başta yavru iken kurt gibi büyür daha sonra ise kanatlanır ve kelebeğe benzemektedir. Güveleri daha çok tekstil firmalarında görmekteyiz. Çoğunlukla kumaş tarzında yemektedirler. Güveler insan ya da hayvanlara zarar vermez ancak yapıları gereği sesler iyi duymaktadır. Genellikle nisan ve haziran aylarında bahar geldiğinde ya da sıcak bir ortam bulduklarında bir ve beş kez üreme yapabilmektedirler.

Güvelerden nasıl kurtulunur ?

Böcek ilaçlama şirketlerinden yardım alarak ev depo veya iş yerlerinizi ilaçlatabilirsiniz. Depo yada dolapları ayda bir kez mutlaka havalandırmanız gerekmektedir. Genellikle bireysel Kurt ilaçlama yada sadece temizlik hiç bir işe yaramamaktadır.
Kurtcuk neden tavanda olur ?
Genellikle fareler tavanlarda barınmaktadır. Bunun yanı sıra kuşlar da tavanlara yuva yaparak kendilerine yaşam alanları yapmaktadırlar. Farelerden veya kuşlardan birtanesi öldüğünde zamanla ölen kuş veya fare kurtlaşmaya başlayarak kurt üremektedir. Özellikle sıcak aylarda ortaya çıkmaktadırlar. Yaz aylarında sıcaklardan dolayı kurtcuklar da su arayışına geçmektedirler. Mutfaklarımızda ki noğut bulgur un prinç gıdalarımızın içerisine girerek yenilmeyecek hale getirip maddi zarara uğramamıza neden olmaktadır.
Kurt kurtcuklar nasıl ilaçlanır ?
Kurtcuk genellikle bakliyatlardan çıkarak ilk önce evlerimizde bulunan bütün bakliyatları atarak işe başlamamız gerekmektedir. Evinizi istediğiniz kadar temizleyin hiç bir faydasını göremeyeceksiniz. Çünkü gözünüz ile göremediğiniz yerlerde de olduğu için hepsini temizleyemiceksiniz. Mutlaka Metkim ilaçlama firması seçerek ilk başta çatıdan ilaçlıyarak daha sonra da dairenizin içinin her yerini sıvı ilaçlama ile ilaçlamanız gerekmektedir.
Kurtların evimizde oluşmanın sebepleri nelerdir ?
Tavanlarımızda kuş fare tarzında birşey öldüyse onlardan kurt oluşabilir. Ayrıyetten de evlerimize aldığımız baklagillerden prinç bulgur fasulye gibi gıdalardan da oluşabilir.

Bir önceki yazımız olan Kurumsal Olmayan Böcek İlaçlama Firmalarına Dikkat başlıklı makalemizde kurumsal olmayan ilaçlama firmaları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul Böcek İlaçlama