Evlerde İlaçlama Nasıl Yapılır

Evlerde ilaçlama Nasıl Yapılır

Evlerde bir çok yöntem ile ilaçlama yapılmaktadır. Neredeyse bütün haşerelere farklı uygulama yapılmaktadır. Bunlara örnek verirsek akrepler ve pireler diğer haşerelere göre daha çok dirayetli olduğundan dolayı yoğunluğa göre kokulu ilaçlama yapılmaktadır. Kokulu ilaçlamayı ulv yöntemi ile yapılmaktadır. El tipi ulv ise evlerinizin ilaçlaması yapılmaktadır. İlaçlamadan sonra eviniz veya ofisiniz sekiz saat kapalı kalması gerekmektedir. İlaç kapsül şeklinde atılıp belli süre havada askıda kalmaktadır ve daha sonra yere düşer. Evinize geldiğinizde yaklaşık bir saat evin bütün camlarını açıp iyice havalandırmanız gerekir. Daha sonra ise yerleri silerek evinizde oturabilirsiniz. 

Evlerde ilaçlama nasıl yapılır evlerde hamam böceklerine, karıncalara, çiyanlara vb. haşerelere sıvı uygulama yapılmaktadır. Sıvı uygulama kokusuz olup insan sağlığına ve çevreye zararı bulunmamaktadır. Fakat evlerinizde evcil hayvan var ise mutlaka bir saat dışarıya çıkarmanız gerekir. Sıvı uygulamayı su zannedip yaladığında miğdesi bulanır ve vakit kaybetmeden veterinere götürmeniz gerekir. Evlerinizde sıvı uygulama yapılırken uygulama esnasında ve uygulamadan sonra da evlerinizde durabilirsiniz. İlaçlama yapıldıktan sonra yaklaşık bir hafta ıslak temizlik yapmamanız gerekmektedir. 
Evlerde ilaçlama nasıl yapılır evlerde jel uygulaması da yapılmaktadır. Jel uygulamasının faydası böcekleri koloni halinde öldürmeye yaramaktadır. Genellikle evlerimizde pirizlerin üstlerine nohut taneciği kadar sıkılır ve kapıların üstlerine kısacası temizlik yapılmayacak alanlara yapılır. Jel uygulamasının kokusu olmayıp zararsız olmaktadır. Jel uygulamasını evlerinizde temizlemediğiniz sürece uzun süre kalıcılığını sağlamaktadır.Bu sebepten dolayı genellikle jel uygulamasını tavsiye etmekteyiz. Sağlık Bakanlığı gıda sektörlerine sadece jel uygulaması yapılmaktadır. Jel uygulamasınında bir çok farklı markaları vardır ve bunların içlerinde ziraii ilaç ve kimyasal madde bulunmayanı kullanmanız şarttır. Jel uygulama silmediğiniz taktirde yaklaşık üç ay ile dört ay arası kalıcılığını sağlamaktadır. Jel uygulama şırıngaya benzeyen tüple yapılmaktadır. Piriz üstlerine ufak ufak noktalar bırakarak sorununuzu çözmekteyiz. Sorununuz bitmediği taktirde ücretsiz personel gelerek tekrardan hizmet vermekteyiz. Evlerde ilaçlama nasıl yapılır sorusuna daha detaylı bilgiler alabilmek için bizlerle iletişime geçebilir canlı destekten bizlere ulaşabilir ve mail üzerinden de bizlere ulaşabilirsiniz. Yirmi dört saat hizmet ve bilgi alabilmektesiniz

Bir önceki yazımız olan Ev İlaçlama İşlemleri başlıklı makalemizde ev ilaçlama ve ev ilaçlama fiyatları hakkında bilgiler verilmektedir.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul Böcek İlaçlama