Fare İlaçlama Belediye

Fare İlaçlama Belediye

Özellikle fare sorunları kış mevsimlerde daha sık gözükmektedir. Bunun sebebi ise fareler kış aylarında yiyecek ve barınacak yerler bulamadıklarında buldukları yuvalar soğuk, yağmur olduğundan genellikle fareler evlere veya iş yerlerine fabrikalara girmektedirler. Bu nedenle de kış mevsimelerinde evlerinizin içerisinde haşereden daha çok fare görme riskiniz olmakadır. Fareler kış aylarında veya son bahar aylarında dışarıda ki yiyeceklerin tamamı ıslanmış deforme olmuş olduğundan dolayı ve soğuktan donmuş olduğundan yemeyip yemek arayışına geçmektedirler. Bu nedenle son bahardan itibaren dikkat etmenizde fayda olacaktır. Bazı iş yerleri özel ilaçlama firmalarına para vermemek için belediyelere ücretsiz fare ilaçlaması yaptırmaktadırlar. Fakat Belediyeler sürekli ilaçlama yapmadıkları için yemleri güncel olamayabilmektedir ve hangi personeli o an boş ise onları göndermektedirler. Fare ilaçlamasını malesef her ilaçlama firmaları yapamamaktadır. Fare ilaçlaması biraz süreç alabilen ve ölmesi minimum kırk sekiz saati bulabilmektedir. Bu nedenle fare ilaçlaması yaparken uygulamayı yapan personeller ilaçlamayla alakalı çok bilgili olması gerekmektedir.

Fare ilaçlaması yaparken kesinlikle fare yemlerine yani zehirlere çıplak elle dokunulmaması gerekir. Sebebi ise farelerin koku alma organları çok iyi olduğundan dolayı yemlere teninizin kokusu siner ve fare tuzak olduğunu anlayıp yememektedir. Fare uygulamasının tek yolu vardır. Bu da istasyon içerisine yem koyulmaktadır. Yemlerin tamamı güncel olması gerekmektedir ve en fazla bir ay rafta bekleme süresi olmaktadır. Belediyeler bu yemleri bir yıl tüketeceği kadar almaktadır ve beklemektedir. Bu durumda farler yüz fareden on tanesi bu yemleri yemektedir. Fakat kaliteli ilaçlama firmaları bir haftada kaç kg tüketecekse okadar almaktadırlar. Çünkü rafta beklediği zaman yavaş yavaş bayatlamaktadır ve fareler de yememektedirler. Bu nedenle fare ilaçlaması kaliteli firmalara ve iyi araştırdıktan sonra hangi firmaya karar verdiyseniz referanslarına ve firmanın kurumsallığına dikkat etmeniz gerekmektedir. İstasyonun içerisine iki farklı yem koyulmaktadır. Bunlardan bir tanesi mum blok diğeri ise pastadır. İstasyonun içerisine iki yem koyulmaktadır ve bir hafta gözlemlenmesi gerekir. Bir hafta geçtikten sonra istasyonun içerisinde ki yemler yenmiş ise değiştirilmesi gerekir. Daha detaylı bilgi almak isterseniz bizlere ulaşabilirsiniz.Fare İlaçlama Belediye makalemiz umarım size faydalı bilgiler sunmuştur.

Bir önceki yazımız olan Acil Böcek İlaçlama Firması Nasıl Bulurum ? başlıklı makalemizde acil ilaçlama hakkında bilgiler verilmektedir.

No votes yet.
Please wait...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul Böcek İlaçlama