Fare İlaçlama Nasıl Yapılır

Soğuk Havalarda Fare İlaçlama Önemi

Havaların soğumasıyla birlikte farelerinde çoğaldığını görmekteyiz. Neredeyse on daireden altı tanesinde fare sorunu olmaktadır. Bunun nedeni ise fareler son baharların başlarında etrafa çıkmaktadır. Yaz aylarında çok fazla fare sorunu ile karşılaşmamaktasınız. Bunun sebebi ise fareler sıcak mevsimlerde kendilerini güvende hissettikleri alanlardan dışarıya çıkmazlar ve anaç fareler yani büyük farler fındık fareleri yani halk dilinde küçük fareleri yemektedirler ve o şekilde hayatlarına devam etmektedirler. Fareler genellikle sessiz ve karanlık alanları çok sevmektedirler. Bu nedenlede daha çok otoparklarda veya kömürlüklerde bodrum katlarında görmektesinizdir. Fareler pis hayvanlar olduklarından dolayı dışarıdan evlerinize çeşitli haşereler ve milyonlarca bakterileri taşımaktadırlar. Bu nedenle evlerinizde iş yerlerinizde fare sorununu görmeseniz bile üç ayda bir ilaçlama yaptırmanız sizler için daha iyi olacaktır. İlaçlama yaptıracağınız zaman mutlaka ilaçlama firmasının profosyonel olması gerekir.

Fare ilaçlaması

Fare ilaçlamasının sadece bir çeşit uygulama yöntemi olmaktadır. Bu da fare istasyonu olmaktadır. Ayakkabı kutusu büyüklüğünde kutunun içerisine iki farklı yem konulmaktadır. Bunlardan bir tanesi mum blok diğeri ise pasta olmaktadır. Pasta büyük farelere yani anaç farelere hitap etmektedir. Mum blok ise fındık farelere yani küçük farelere hitap etmektedir. Bİr istasyonun içerisinde ki yem yaklaşık kırk beş fare ye yetmektedir. İçerisinde ki yemler mutlaka güncel yemlerin olması gerekir. Yemler dura dura zamanla özelliğini yetirmektedir ve fare yememktedir. Bu nedenlede mutlaka yemlerin güncel olması gerekir ayrıyetten ise yemlere asla çıplak el ile dokunulmaması gerekir. Farelerin koku alma organları çok iyi olduğundan fareler metrelerce uzaklıktaki yemek kokusunu alıp çok hızlı ilerlemektedirler. Bu nedenle fare yemlerini mutlaka eldiven ile dokunulması gerekmektedir. Tenimizin kokusu yeme geçtiğinde fare yemeyerek yemi ortamda yaşamaya devam etmektedir. Bu nedenle ilaçlama yaptıracağınıza karar verdiğinizde mutlaka firma seçiminde çok titiz davranmanız gerekmektedir.Aksi takdirde sorununuz çok fazla büyüyecek ve çözüm süreci çok fazla uzayacaktır.Bu sebepten dolayı mutlaka profesyonel haşere ilaçlama firmaları ile çalışılmalı ve farelerin hastalık yayıcı etkilierinden bir an evvel kurtulmak için acil önlemler alınmalıdır.

Bir önceki yazımız olan Kış Kapıda Fare İlaçlamanızı Yaptırdınız mı ? başlıklı makalemizde böcek ilaçlama ve fare ilaçlama hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul Böcek İlaçlama