Fareler Korkulu Rüyanız Olmasın

Fareler Korkulu Rüyanız Olmasın

Fareler çoğunlukla sevmediğimiz kemirgenlerdir.Özellikle çok sayıda mikrop saçarlar.Sağlığımızı ciddi anlamda tehdit etmektedir.Özellikle çocuklarımız olduğu için bu sorun bizi daha çok ilgilendirmektedir.Özellikle İstanbul’da inşaatın artmasıyla fare sorunu daha da artmaktadır.Evlerinizi,iş yerlerinizi ne kadar korumaya alırsanız alın,fare kuyruğunun geçebildiği her yerden geçmektedir.Siz ne kadar korumaya çalışırsanız çalışın onlar kuyruğu kadar bir delik bulup gireceklerdir.İnşaat için yapılan kazılarda fareler sokalara,evlerinize kaçarlar.
Bu sebeple sizde fare sorununu kendiniz ilkel yöntemlerle (kapan,yapışkan,tuzak) çözmeye çalışırsanız sorunu azaltmak yerine sorunu daha da arttıracaktır.Bu sebeple fare sorunu için profesyonel bir firmayı arayarak daha doğru bir hizmet alabilirsiniz.Fare sorunu için öncelikle bir keşif yapılarak fare sorunu olan bölgeler tesbit edilir bu keşif alanın büyüklüğüne göre 30-60 dk arasında değişkenlik göstermektedir.Sonra keşif yapılan bölgelere içinde yem olan istasyonlar kurulur.
Ve sorun 1 hafta içinde çözülerek fareler korkulu rüyanız olmaktan çıkar.
Kesinlikle fare ilaçlaması yaptıraçağınız firmayı iyi araştırmanız gerekmektedir.Bazı merdiven altı firmalar fare sorununa sıvı işlem yaparak sadece sizi kandırmış olurlar sorunu kesinlikle çözemezler aksine daha da arttırırlar.Fare sorununa birde istasyonu kurup içlerine yem koymayabilirler boş kutuyla sizi kandırıp uygulamayı yaptık diyip paranızı alabilirler.
Fare İlaçlamasından Sonra Sıvı İlaçlaması
Fare ilaçlamasından sonra kesinlikle sıvı işlem yapılması gerekmektedir.Çünkü fare sorunu bittikten sonra çevrede çok sayıda haşere ve mikrop kalmaktadır.Evinizin veya iş yerinizin etrafına sıvı işlem uygulaması yapılarak fare ilaçlaması sonrası haşereler ve mikroplar ortadan kalkar.Sağlığınız için bu çok önem taşır bu sebeple fare ilaçlamasından sonra kesinlikle sıvı işlem yapılması gerekmektedir.
Bu işlemleri yaptırdıktan sonra evinizde veya iş yerinizde kesinlikle haşere ve fare sorunuyla karşılaşmazsınız çok ciddi sorunlarda aylık periyodik işlemde uygulanabilir.
Pireler İstanbulda sıklıkla karşılaşılan haşerelerdir.Çatı aralarında,evlerde,gıda firmalarında sıklıkla karşılaşılmaktadır.Günümüzde pire ilaçlamasına yanlış uygulamalar yapılmaktadır.
Pireler canĺıların kanını emerek beslenen canlı türüdür.Pireler genellikle evinizde evcil (kedi,köpek) hayvanlar varsa çevreye yayılmaktadırlar.
Pire İlaçlamasına
●Kokusuz sıvı işlem
●Kokulu İlaçlama ULV
Yöntemleri yapılır.Sıvı İlaçlamasında evde bulunabilirsiniz ama ULV yönteminde evde maskesiz bulunmanız sağlıga zararlı ve tehlikelidir.

Bir önceki yazımız olan Kış Ayında En Fazla Hangi Haşereler Olur ? başlıklı makalemizde böcek ilaçlama ve fare ilaçlama hakkında bilgiler verilmektedir.

No votes yet.
Please wait...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul Böcek İlaçlama