Fatih Böcek İlaçlama

Fatih Tarihçesi 

Fatih İstanbul’un en eski ilçelerinden bir tanesidir. Osmanlı döneminde genellikle suların ve Topkapıya yakın olması ile bilinmektedir.  Gün geçtikçe nüfusu çok artmaktadır. Bu nedenle de Fatih bölgesinde çok talep olup kafelerin restorantların ve ayrıyetten camilerin çok olduğu bir ilçedir. Fatih’te genellikle evler ahşap olduğundan tahtakuruları ve pireler çok görülmektedir. Bazı evler ahşap bazıları beton olduğundan ve tarihi evler olduğundan hem evler eski hem de evler birbirine yapışık olduğundan çok fazla böcek sorunları ile karşılaşmaktadırlar. Bazı vatandaşlar Fatih bölgesindeki eczanelerden veya marketlerden açık ilaçlar alarak bireysel ilaçlama yapmakta fakat olumlu sonuç alınmaktadırlar. Bunun nedeni ise artık böcekler dirayet kazanarak ölmeleri kolay olmamaktadır. Eski yıllarda en ufak böcek İlaçlarında böcekler çok rahatlıkla Ölmekteydi. Fakat böcekler dirayet kazandıkları için artık bu kadar kolay ölmem ektedir.

Fatih’te en çok hangi böceklerle karşı karşıya girebilirsiniz ?

Evlerin ahşap olduğundan ve birbirlerine yakın olduğundan dolayı genellikle pire veya tahta kurdu çok olmaktadır. Tahliyesi olduğundan evler belli bir zaman sonra evleri hiçbir umarım yapılmadığı için evlerde tahta kurdu çok görülmektedir. Bu nedenle evleri periyodik dumanlama yapılması gerekmektedir. Aksi taktirde gardropların içlerinde veya tahtaların aralarında tahta kurtlarını çok rahatlıkla görebilirsiniz ve belli bir zaman sonra içten içe evinizdeki tahtaları yemektedir. Bu sorunlarla karşılaşmamak için mutlaka periyodik bakım yaptırmanızda önem olmaktadır.

Fatih pire sorunu ? 

Fatih’teki evlerin hepsi başak olduğundan dolayı ve önlerinde bahçe olduğundan kedilerin çok olduğu yerler olmaktadır. Bu nedenle de kediler evlerimize yaklaştığında fileleri çok rahatlıkla içeriye taşımaktadır. Bu sebeple Fatih’te bir de sorunu çok olmaktadır. Pire yaklaşık 14 günde 2500 yavru ile 3000 yavru arasında yumurta vermektedir. Belkim pireleri dumanlama yoluyla çok rahat döndürebilirsiniz fakat yumurta halindeki pireler kabukları çok sert olduğundan dolayı ölmeleri biraz zaman almaktadır. Bu sebeple evlerinizde bir tane pide görseniz bile mutlaka ilaçlama firmaları seçmeniz gerekmektedir.

Fatih’te ilaçlama firması nasıl seçebilirim ?

İlaçlama firması seçerken mutlaka ruhsatın olması gerekmektedir ve ayrıyetten kurumsal olması göz önünde bulundurmakgerekmektedir. Yapmış oldukları bütün uygulamaları garanti verip ayrıyetten fatura kesmeleri gerekmektedir. Kullandıkları ilaçların hepsi sağlık bakanlığı onaylı olup personellerin hepsinde yeterlilik belgelerinin olması şarttır. İlaçlama yaptıracağınız zaman mutlaka yaşımın önce evlenirse veya işyerinizde keşife gelmektedirler. Keşif esnasında evlerinizde çatlak veya aralık bir yer varsa mutlaka ilaç bunu önce oraların kapatılması gerekmektedir. Teşhis konuldutan sonra doğru böcekler üzerinde doğru ilaçlar kullanılmasında çok önemli olmaktadır. 24 saat hizmet alabileceğiniz ilaçlama firmaları seçmeniz gerekmektedir.

Kaliteli ve kalitesiz ilaçlama firmaları arasındaki farklar ?

Kaliteli ilaçlar daha asla korku veya leke gibi sorunlarla karşı karşıya gelmezsiniz. Ayrıyetten bütün yapmış olduğu uygulamaları hepsine garanti verip sağlık Bakanlığından onaylı ilaçları kullanarak sizleri sağlığını düşünmektedirler.  Fakat kalitesi ilaçlama firmaları herhangi bir fatura kesmeyip garanti vermemektedirler. Kalite ilaçlama firmaların hepsinin personellerinin yeterlik belgeleri olup 24 saat Ulaşabileceğiniz telefon numaralarını olmaktadır. Bu nedenle ilaçlama firması seçerken mutlaka profesyonel ilaçlama firmaları seçmeniz gerekir. Gerekli bilgileri internet sitesinden bizlere ulaşabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Esenyurt Böcek İlaçlama başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

No votes yet.
Please wait...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul Böcek İlaçlama