Güve İlaçlama Nasıl Yapılır

Güve İlaçlama

Tarlalarda yetişen kuru baklagillerin aralarına giren güveler ev sıcaklığını bulduğu esnada dışarıya çıkmaktadırlar. Genellikle kuru baklagilleri fazla kg larda aldığımız için uzun süre bekletmekteyiz. Bu nedenlede evlerimizde beklettiğimiz kuru baklagillerin aralarında ki ve içlerinde ki güveler istedikleri sıcaklıkları buldukları esnada dışarıya çıkarlar ve daha fazla üremeye başlamaktadırlar. Bu nedenlede evlerimizde güve ve kurt sorunu olmaktadır. Bu sorunlarla karşılaşmamak için fazla kg larla kuru baklagiller alınmaması gerekmektedir. Güve ve kurt sorunuyla karşılaştığınız zaman kesinlikle bireysel mücadele yapılmaması gerekmektedir. Güveler çok kısa sürede üredikleri için yüzlerce yumurta bırakabilirler. Bu sebepten dolayı profosyonel ilaçlama firmalarını çağrıp onlar ilaçlama yapmaları daha sağlıklı olmaktadır. Evlerinizde güve sorunu daha çok mutfaklarda olmaktadır. Bu nedenle ilaçlamaya gelen firmalar ilk iyi bir keşif yapıp daha sonra ilaçlama yapmaları gerekmektedir. Güve ilaçlamasında sıvı ilaçlama yapılması gerekmektedir. Bu ilaç Sağlık Bakanlığından onaylı olup insan sağlığına ve çevreye hiç bir zararı olmamaktadır. Tamamen içerisinde ki ilaç biosidal ürün olup kokusu yoktur. Genellikle evlerin ve iş yerlerin köşelerine sıkarak yapılmaktadır. İlacı belli bir doz ilaç katıp diğer kısmınada saf su koyarak iyice çalkalamamız gerekmektedir. Daha sonrada mutfak dolaplarımızın içlerine buz dolaplarımızın arkalarına iyice sıkmamız gerekir. Genellikle buz dolapların arkalarında fırınların arkalarına yuva yapmaktadırlar. Bunun sebebi ise sürekli buz dolapları çalıştığı için motorları sıcak olur ve aralarına veya çevrelerine girip yuva yapmaktadırlar. Bu nedenle de ilaçlama yaparken çok titiz davranmanız gerekir. ilaçlama yapılmadan önce herhangibi bir eşyanızı kaldırmanıza gerek yoktur. Uygulamayı yaparken evde durabilirsiniz sadece bir hafta ıslak temizlik yapılmaması gerekir. Aksi durumda ıslak temizlik yapılırsa ilacın bütün özelliğini alıp hiç bir faydasını göremessiniz. Gerekli bilgileri ilaçlamaya gelen personel sizlere yapmanız gereken ve yapmamanız gereken bilgileri söylemektedir.

Profosyonel İlaçlama Firması Nasıl Seçerim

Piyasada milyonlarda ruhsatsız çalışan ilaçlama firmaları mevcuttur. Bu nedenlede ruhsatlı ve ruhsatsız firma seçimide oldukça zor olmaktadır. Sağlık Bakanlığının onayladığı ilaçların maliyetleri çok yüksek olduğundan dolayı içerisinde kimyasal madde ve ziraii ilaç bulunan ürünleri kullanmaktadırlar. Bu ürünlerde ilerleyen zamanlarda ciddi hastalıklara neden açar. Bu nedenlede ilaçlama yaptırmaya karar verdiğinizde çok titiz davranız gerekmektedir. Ruhsatlı ilaçlama firmaları seçerken mutlaka referanslarına ve bütün personellerinin biosidal uygulayıcı belgelerine mesül müdürleri olduğuna ve ziraat mühendisi olduğuna emin olmanız gerekir. Daha sonra da ilaçlamaya gelen personelin size yaklaşımı konuya nekdar çok hakim olduğuna bakmanız gerekir. İlaçlamaya gelen personelin kullandığı ilaç kesinlikle onaylı olması gerekir. Yapmış olduğu her uygulamaya garanti vermesi ve hepsine fatura kesmesi gerekmektedir. Ay ortasında tekrardan haşere gördüğünüzde ücretsiz gelerek tekrardan ilaçlaması gerekmektedir. İstanbul’un neresinden ararsanız arayın ilaçlama fiyatları sabit olması gerekmektedir. İlaçlama yaptıracağınız zaman firmaları iyice araçtırıp daha sonra karar vermeniz gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan Ruhsatlı Böcek İlaçlama Firmasının Önemi başlıklı makalemizde ilaçlama hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul Böcek İlaçlama