Haşere İlaçlama Nasıl Yapılır ?

Haşere İlaçlama Nasıl Yapılır ? Haşere ilaçlama

Kendi başımıza bireysel şekilde kesinlikle yapmamamız gerekmektedir. Bazı vatandaşlarımız ilaçlama firmalarına fobileri olduklarında ve haberlerde merdiven altı ilaçlama şirketlerini seçtiklerinden hem haşerelerin sorunlarını bitiremediklerini hemde ise çevreye zarar verdiklerini ve sağlıklarını riske sokarak zehirlenme gibi olumsuzluklarla karşılaşmışlardır. Bunları gören toplumumuz haşereler ile mücadeleyi kendi başlarına yaparak hem kendi sağlıklarını riske sokarlar hemde haşerelere engel olamazlar. Bazı haşereler yaklaşık on dört günde iki bin küsür yavru vererek ortamda oldukça çok kalabalıklaşmaktadırlar. Eczanelerde ve marketlerde sprey şeklinde ilaçlar ve kapsül şeklinde ilaçların kullanılmaması gerektiğini sağlık bakanlığı tarafından onaylanmıştır. Haşereler attığımız gıdaları yiyerek dirayet kazanarak ölmeleri de oldukça zor olmaktadır. Bunun için bir adet haşere görseniz bile sorunu sizler çözmeye çalışırken sorun daha da büyüyebilmektedirler.  Yaklaşık her haşere çeşidine farklı ilaçlar kullanılmaktadır. Bilinçsizce ilaçlama yapılırsa eğer haşerelerden kurtulmak yerine yan etki yaparak daha da çok üreyebilirler. Günümüzde bir çok ilaçlama firmaları vardır ve kurumsal olarak beş adeti geçmemektedir. Bir çoğu merdiven altı olup kimyasal maddeler içermektedirler. Kurumsal firmalardan daha ucuz ilaçlama yapıp fakat sağlıksız ilaçlar ve kimyasal madde içeren ilaçlar kullanarak insanlara ve personellerinin sağlıkları ile oynamaktadırlar. Bizler genellikle kurumsal firmalara hizmet vererek gerek hastaneler, belediyeler, kamu hizmeti veren binalar, sağlık kurumları gibi yerlere hizmet verdiğimizden kimliğimizde kurumsaldır. İstanbul ilçelerinde bir çok ilçemizde şubelerimiz olum yirmi dört saat hizmet vermekteyiz. Personellerimiz düzenli şekilde eğitimlere girerek konuya hakim olmaktadır. Yaptığımız bütün uygulamaların garantisi verip resmi kağıt vermekteyiz. Bizleri aradığınızda ilaçlama yapmak için ilaçlamadan önce ilk keşif yaparak hangi ilaçların kullanılması gerektiğini söyleyerek müşteriyi bilinçlendirdikten sonra ilaçlama yapmaktayız.

Sıvı ilaçlama nasıl yapılmaktadır ?

Sıvı ilaçlama genellikle kapalı alanlara yapılmaktadır. Genellikle hamam böcekleri gibi haşereler üzerinde kullanılır. Evlerinizin köşelerine sıkılmaktadır. Sıvı ilaçlama yapıldıktan sonra yaklaşık bir hafta ile on gün içerisinde ıslak temizlik yapılmamaktadır. Sadece kuru temizlik yapılması gerekir.

Jel uygulaması 

Jel uygulaması ise bulgur taneciği kadar etrafa prizlerin etraflarına bir defa sıkılarak kuruduktan sonra böcekleri koloni halinde öldürecektir. Haşereler jel uygulaması yapıldığı yerlerin üzerlerinden geçtiğinde yuvalarına gittiğinde toplu ölüm yapmaktadır. Yani biz buna da koloni demekteyiz. Jel uygulamasını silmediğiniz taktirde yıpranması yoktur. Genellikle hel uygulamasını erişimi zor yerlere ve gözükmeyen yerlere yapmasında fayda vardır. Sıvı ilaçlama yapıldığında yaklaşık bir hafta ıslak temizlik yapılmamasında fayda vardır. Aksi taktirde sıvı ilaçlama yapılırsa ilacın bütün özelliğini silerek alırsınız hiç bir etkisini gösteremez haşerelere karşı. İlla temizlik yapıcaksanız sadece kuru bez ile etrafı silebilirsiniz. Jel yapılan uygulamayı ne ıslak bez ile nede kuru bezle silinmemesi gerekmektedir. Genellikle silmediğiniz yerlere yapmaktayız jel uygulamasını. Sizlere daha iyi kalite verebilmek için istanbul’un her ilçesine şubeler açarak yüzün üzerinde personeller çalıştırarak sizlere daha çabuk ve daha kaliteli hizmet vermek için sizlerin yanınızdayız.

Ulv ilaçlama 

Ulv ilaçlama dediğimiz kokulu ilaçtır. Ulv ilaçlamayı genellikle pire sorunu olan alanlarda yapmaktayız. Pireler yaklaşık on dört günde iki bin beş yüz yumurta vermektedirler. Yumurtalarının deriler sert olduklarından ilaç hemen etkisini göstermemektedir. Dumanlama yaptığımızda ortamın altı saat veya sekiz saat aralığında kapalı kalıp hava ile temasını kesmemiz gerekir. Bunun yanı sıra evin bütün perdelerini çekerek güneş girmeyecek şekilde ayarlamamız gerekir. Aksi taktirde güneş girerse ilaç ağır kokmaktadır. Sizlere daha iyi hizmet verebilmek için bizlere ulaşarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Yirmi dört saat hizmet vermekteyiz.

 

Bir önceki yazımız olan Neden Haşere İlaçlama Önemlidir ? başlıklı makalemizde haşere ilaçlama önemi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul Böcek İlaçlama