Haşereleri Hafife Almayın

Haşereleri Hafife Almayın

Sağlık denildiğinde hayatımızdaki en önemli şey ve bozulmasından endişendiğimiz bozulmaması için elimizden geleni yaptığımız şeydir diye düşünürüz. İlk öncelikle sağlığımız açısından temizliğe, yediğimiz içtiğimiz gıdaların kalitesine, pis ortamlardan uzak durup virüs ve mikropların vücudumuza bulaşmamasına özen gösteririz. Kendi sağlığımız önemli olduğu kadar sevdiklerimizin sağlığını da korumak önemlidir bizim için. Hele ki söz konusu çocuklarımızsa her şeyin en mükemmelini isteriz onların sağlığı bizim sağlığımızdan daha önce gelir. Sağlığımızı tehlikeye atan etkenlerden biri haşerelerdir.

Haşereler pis, mikroplu ortamları çok sevselerde temiz ortamlarda yaşamz ve yuva kurmaz diye bir kural yoktur. Özene özene saatlerce temizlediğiniz ve bu temizlikten huzur bulduğunuz evlerinizede çok rahatlıkla girip huzurunuzu, sağlığınızı bozabilirler. Haşereler o kadar zararlılardır ki sadece insanların değil hayvanların hatta bitkilerin de sağlıklarını bozup hasta olmalarına sebep olabilirler. Ciddiye almamız gereken konulardır haşereler asla hafife almamalıyız. Günlük hayatımız da bir çoğumuz hatta hemen hemen hepimiz mutlaka bir haşere türüyle yaşam alanlarımızda karşılaşmışızdır. Ama hangimiz görür görmez hemen ilaçlama firması ararız? Açık ve net hiçbirirmiz evet hiçbirimiz evimizde bir böcek gördük diye anında ilaçlama firması aramayız. Zannederiz ki gördüğümüz yalnız bir canlıdır onu yok ettiğimizde sorun kalmamıştır. Hep böyle düşünürüz başta taki ikincisini, üçüncüsünü ve bir çoğunu görene kadar. Okada hızlı ürerler ki bulundukları ortamı mutlaka bir müddet sonra istila ederler. İşte bizde bu duruma geldikten sonra ararız ilaçlama firmalarını yada daha da kötüsü kendi bireysel çabalarımızla yok etmedye çalışır bunun imkansız olduğunu anladığımızda. Bildiğimiz yanlış olan şey haşereler oluştuktan sonra ilaçlama firmalarına ihtiyaç duyarız düşüncesidir. Yani oluşmamalırını sağlamak adına önlem almak için düzenli ilaçlama yaptırmamız gerektiğini bilmeyiz. Haşereler ve ilaçlama firmaları hakkında biraz bilgi sahibi olursak sağlığımız açısından en doğru karar olan önlem amaçlı ilaçlamayı tercih etmememiz mümkün değildir.

İlaçlama firmalarından hizmet alırken birkaç dikkat etmemiz geren konu vardır. Bunların başında kullandıkları ilaçların Dünya Sağlık Örgütü ve sağlık bakanlığı onaylı olup insan ve evcil hayvanların sağlığı açısından zararlı olmamarı gelmektedir. Firmanın yetki belgeleri, eğitimli kadrosu ve garantili çözüm sunmalarıda dikkat etmeniz gereken diğer konular arasında yer almaktadır.

Bir önceki yazımız olan Yaz Geldi Haşereler Çıktı!! başlıklı makalemizde Yaz Geldi Haşereler Çıktı!! hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul Böcek İlaçlama