İstanbul Böcek İlaçlama

İstanbul Böcek İlaçlama

İstanbul Böcek İlaçlama

Böcek ilaçlama işlemi uzmanlık ve tecrübe gerektiren bir işlemdir.Firmamız bir çok ilaçlama metodunu kullanmakta ve bu işlemleri ilaçlanacak alandaki haşere türüne , yoğunluğa , evin konumuna göre belirlemektedir.Tek düze yapılan ve metodu bu saymış olduğumuz maddelere göre belirlenmeyen ilaçlamalarda başarı oranı ne yazık ki çok zayıf olmaktadır.Bu sebepten uygulama yapacak uygulayıcı ilaçlama yapılacak alanda öncelikle ciddi anlamda bir keşif yapmalı , hangi haşere türü için bu işlemi yapacağını iyi belirlemeli ve sonrasında böcek ilaçlama işlemine başlamalıdır.Aksi takdirde yoğunluk azalır gibi olsa da sonrasında daha da fazla artış göstermektedir. Tabi ki şu da unutulmamalıdır böcek yoğunluğu ilaçlama sonrası anında kesilmez ve bir süre bulunduğunuz ortamda görülmeye devam etmektedir.Bunun tek sebebi kullanılan ilaçların tamamının biyosidal olması , yoğun kimyasal materyaller içermemesinden ileri gelmektedir.Firmamız kesinlikle Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçlar kullanmaktadır.

Tür Tespitine Göre Etkili İlaçlama Metodlarımız

Kokusuz sıvı ilaçlama

Kokulu sıvı ilaçlama

Kokulu ulv veya atomizör ile duman şeklinde ilaçlama

Jel tabancası ile yapılan ilaçlama

Fare istasyonları veya fare yapışkanları ile yapılan ilaçlama

Bu yöntemlerin tamamı böcek türüne göre değişim göstermektedir. Kullanılan ilaçlar kesinlikle firmamız tarafından hazırlanmamakta bizzat Bayer markasından sertifikalı olarak tedarik edilmektedir. Unutmayınız ki kendi bünyesinde hazırlama yapan ilaçlama firmalarının gerekli labarotuar ortamları olmadığı için bazı etken maddelerin oranı fazla yada az olabilir ve insan sağlığına zarar verecek cinsten olabilmektedir.

İstanbul’da Haşere İlaçlama Konusunda Teknik Olarak Merak Uyandıran Sorular

İstanbul’un 39 ilçesinin herhangi birinden hizmet almak için hangi şartlara dikkat etmeliyim ? 

Eğer ki Metkim böcek ilaçlama firmasından hizmet alacak iseniz kesinlikle uzaklık yakınlık konusuna dikkat etmeniz gerekmemektedir.Firma olarak sadece İstanbul genelinde 8 şubemiz bulunmakta ve bu şubelerin tamamı tüm ilçelere aynı gün hizmet verebilecek personel ve ekipmana sahip olmaktadır.Firmamızda çalışan hiç bir personel vasıfsız elemanlar değildir ve tamamı Ziraat mühendisi , ziraat teknikeri ve biyosidal ürün uygulayıcı sertifikasına sahip kalifiye personellerdir.

İstanbul ilaçlama firmaları hangi böcek türlerine karşı hizmet verebilirler?

Bu sorunun cevabı aslında ucu çok açıktır.Tam donanımlı profesyonel firmalar tüm haşere türlerine karşı hizmet verebilirken bazı firmalar bir kaç böcek türüne karşı hizmet verebilmektedir.Aslında buradaki en önemli unsur böcek tür tespitini iyi yapabilen firma ile yapamayan firma arasındaki farklılıktan ileri gelmektedir.Kesinlikle profesyonel kişilere canınızı ve malınızı emanet ediniz ve mücadele edeceği haşere türünü bilmeyen kurum yada kuruluşlardan hizmet talebinde bulunmayınız.

Evcil hayvanım olmasından dolayı ilaçlama esnasında veya sonrasında zarar görme ihtimali nedir ?

Doğru firma ile çalışıyor iseniz kesinlikle korkmanıza gerek yoktur ve evcil hayvanlarınıza zarar gelmesi mümkün değildir.Haşere türüne göre ilaçlama metodları değişim göstermesinden dolayı sonrasında alınacak önlemler sizlere detaylı olarak verilmeli ve gerek kendi sağlığınız gerekse evcil hayvanınızın sağlığının iyi olmasına önem gösterilmelidir.

Böcek ilaçlama işlemi yapmadan bireysel olarak çözüm üretme şansım var mıdır ?

Bu sorunun cevabı Hayır olarak söylememiz daha doğru olacaktır. Nasılki hastalandığımız zaman veya aramız bozulduğu zaman veya elektriksel problem olduğu zaman ustasını arayıp hizmet alıyor isek böcek sorunu yaşadığımız zamanda usta olan ilaçlama firmaları aranmalı ve profesyonel hizmet alınmalıdır.

İlaçlama yaptırmanıza rağmen haşere sorununuz hale devam ediyor ise ne yapmalısınız ?

Bazı durumlarda ve bazı haşere türlerinde tek seferde sorun çözülmemektedir ve2. uygulama yapılması gerekmektedir.Sorununuz bitmemiş ise ilaçlama yaptırdığınız ilaçlama şirketini arayarak tekrar yapmalarını ve ücret almamaları gerektiğini dile getiriniz.Profesyonel firmaların tamamı böcek ilaçlama sonrası sorunun biteceğine garanti vermekte ve sorun bitmez ise ücretsiz olarak tekrar uygulama yapmaktadır.

İstanbul genelinde haşere ilaçlama fiyat oranları nasıl belirlenir ve nelerdir ?

Metkim böcek ilaçlama firması olarak fiyatlandırmamız evinizin büyüklüğüne ve haşere türüne göre farklılık göstermektedir.Kesinlikle hangi ilçeden aradığınızın önemi yoktur.Bunun sebebi istanbul böcek ilaçlama firmaları içerisinde 39 ilçede personeli olan ve 8 şube ile İstanbul genelinde hizmet veren tek firma olmamızdan ileri gelmektedir.

Kalite asla tesadüf değildir sözünden yola çıkarak haşere sorununuz olduğu andan itibaren mutlaka firmamızın sizlere yardımcı olması için fırsat vermenizi tavsiye ederiz.Amacımız memnun yüzü gülen müşteriler yaratmak ve büyüyerek giden ve sizler ile birlikte kocaman bir aile olmaktır.

Bir önceki yazımız olan İlaç Zehirlenmesine Dikkat!!! başlıklı makalemizde ilaç zehirlenmesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Rating: 5.0/5. From 3 votes.
Please wait...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul Böcek İlaçlama