Jel İlaçlama ve Sıvı İlaçlama Farkları Nelerdir ?

Jel İlaçlama ve Sıvı İlaçlama 

Hamam böcekleri karıncalar kalorifer böcekleri tarzındaki haşere türleri de sıvı ilaçlama yöntemi yapılmaktadır. Sıvı ilaçlamanın yanısıra bir de jel uygulaması yapılabilir. Jel uygulaması genellikle prizleri etraflarına kapıların üstleri de gözle göremeyeceğimiz köşeleri yapılmaktadır. Jel uygulamasının amacı böcekleri kolide halinde öldürmeye yarar. Jel ve Sıvı İlaçlama olarak gittiğimiz evleri ofislere sorun çok ciddi ise sıvı ilaçlama haricinde bir de Javel uygulamasını yapmakta fayda görebilecekleri ne söylemekteyiz.

Jel uygulaması uygulamayı yaptığımız aladağ temizleme derin süreçte ilk günkü gibi böcekleri etkisini göstermektedir. Jel uygulamasını genellikle erişemeyeceğiniz veya temizlik yapmadığınız alanlara yapmaktayız ki uygulama temizlik yapıldığı nda gitmesin ilk günkü gibi etki etsin diye. Sıvı ilaçlama ise açık alana yapmamaktayız sadece kapalı alanlara yapmaktayız. Sıvı ilaçlama kesinlikle ne ibne yerlere veya ıslak alanlara sıkılmamaktadır. Genellikle grubu altlara da köşelerinde veya mutfaktır mısın dolapların arkalarında yanlarında çok fazla aşırı türü olduğunu görmekteyiz. Bunlardan kurtulmak için de sıvı ilaçlama yapmaktayız. Sıvı ilaçlama esnasında evde evcil kedi var ise ilaç kuruyana kadar yani 1 saat ile bir buçuk saat arası evden uzaklaştırmakta fayda vardır. İlacımız da kimyasal madde İçermemektedir. Fakat yine de ilaç olduğundan dolayı yerdeki sıvıyı kedi su zannedip içmeye kalkar ise midesi bulanır ve ağzı köpürmektedir. böyle durumda hiç vakit kaybetmeden veterinere götürüp aşısını yaptırmanızda fayda vardır bu nedenden dolayı da sıvı ilaçlama esnasında emekleyen bebek veya kedi olursa evinizde bir saatliğine evden uzaklaştırmanız gerekmektedir. Uygulama yapıldıktan sonra bir hafta ıslak temizlik yapılmayacaktır.

Çok olağanüstü bir durumda temizlik yapmanız gerekir ise sıvı ilaçlama köşelere yapıldığı için sadece orta veya meydanları islak temizlik yapabilirsiniz fakat köşelere su gelmeyecek şartıyla. Gerekli bilgiyi internet sitemizden alabilirsiniz.Ama ilaçlama sonrasında en azından 2-3 gün ilaçlama yapılmamasını öneririz.Bunun sebebi kullandığımız ilaçlar kimyasal olmayıp biyosidal ürün olmalarıdır.Buda böceklerin hemen değil yavaş yavaş ölmelerine sebep olur.İlk günlerde böcek yoğunluğunun artış sebebide aslında ilaçların çekiçi özelliği olması ve ilaca gelen haşerelerin felç olmalarından dolayı hareket kabiliyetini kaybederek ortamlarda kalmalarından ileri gelmektedir.

Son olarak gerek sıvı ilaçlama gerekse jel uygulaması olsun ikisde etkin ve geçerli yöntemlerdir.İkisinin arasındaki seçimi yapmak ilaçlama yapacak personelin keşif sonrası oluşturacağı raporla belirlenebilir.Tabiki restaurant gibi gıda firmalarının sadece jel uygulaması yapmasını hesaba katmamamız gerekmektedir.Bu firmalar yiyeceklerin üzerine sıvı ilaçlama gelebilecek endişesi ile sadece jel olarak ilaçlanmalı ve sorun bu şekilde çözülmeye çalıştırılmalıdır.

Bir önceki yazımız olan Böcek İlaçlama Yaptırmak Neden Önemlidir? başlıklı makalemizde böcek ilaçlama önemi hakkında bilgiler verilmektedir.

No votes yet.
Please wait...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul Böcek İlaçlama