Kalorifer Böceği İlaçlama

Kalorifer Böceği İlaçlama

Bu haşere türü için yapılan ilaçlama kapalı alanlarda basit yöntemler ile yapılabilen en yaygın uygulamadır.Kalorifer böcekleri genellikle kahvrengi sarımtrak renge sahip antenleri olan çok hızlı hareket eden ve genellikle mutfaklarda çok sık karşılaştığımız haşere türüdür.

Kalorifer Böceği Nereden Gelir ve Nasıl Ürerler ?

Bu böcek türü genellikle nemli bölgelerden gelirler.Buralar lavabo giderleri olabilir , banyo giderleri gibi yerler olabilir.1 tane bile kalorifer böceği evinizde var ise çok kısa sürede hızla üreyebilir ve binlerce olabilirler.Evlerinizde genellikle dolap aralarında , priz üstlerinde sıklıkla görebilirsiniz.Gündüz vakitlerinde harekete geçmeyen bu böcekler gece ışık kapatıldığında hızla yiyecek bulma telaşına girer ve her yerde dolaşabilirler.

Kalorifer Böceği İlaçlama Yöntemleri

En kolay ve yaygın olan ilaçlama yöntemleri kullanılarak sorununuz rahatlıkla çözülebilir.Bunlar :

1-Kokusuz sıvı ilaçlama

2- Jel ilaçlama

Kalorifer Böcekleri Yaşamlarını Nasıl Sürdürürler ?

Bu böcekler yaşam alanlarımıza geldiklerinde hızla çoğalırlar ve tek seferde neredeyse 200 adet yavru verebilirler.Gerek insan kırıntıları gerekse birbirlerini yiyerek yaşamlarını o ortamda yıllarca rahat bir şekilde sürdürebilirler.

Kalorifer Böceklerinden Nasıl Kurtulurum ve İnsan Sağlığına Zarar Verirler Mi?

Profesyonel böcek ilaçlama hizmeti almadan bu böceklerden kurtulmanız imkansızdır.Kafası kopsa bile 1 hafta yaşayan bu böcekler her türlü koşula dayanıklıdır ve besin bulma sıkıntıları yoktur.

İnsan sağlığına zarar verme konusuna gelince çok ciddi zararlar verebilirler.Bunun sebebi geceleri sürekli yiyeceklerimizin üstlerinde dolaşmalarından dolayı ve pis yerlerde barınmalarından dolayı yiyeceklerimizin üstlerine mikrop bırakırlar.Bizde bunları tüketerek o mikropları bünyemize almış oluruz ve hastalanmamıza sebep olurlar.

Kalorifer Böcekleri okadar hızlı üreme yeteneğine sahip olmalarından dolayı neredeyse 1 hafta içerisinde tüm evinizi sarma yetenekleri vardır.Temizlik yaparak veya evinizi yada işyerinizi temiz tutarak bu böceklerden kurtulama şansınız maalesef ki yoktur.

Kalorifer Böceklerinden Kurtulduktan Sonra Yapılması Gerekenler

Siz değerli müşterilerimizin yapması gereken bireysel olarak en önemli husus burasıdır.İlaçlama sonrası 1 hafta öncelikle temizlik yapılmaması gerekir.Sonra böcek sorunu bittikten sonra detaylı bir temizlik yapılmalı ve Metkim ilaçlama personelin kapatılmasını rica ettiği ve raporladığı yerler mutlaka kapatılmalıdır.Özellikle zemin katlarda oturan müşterilerimiz buna çok çok dikkat etmesi gerekir.Bu işlemler yapıldıktan sonra tekrar kalorifer böceği görülmesi durumunda firmamız aranarak 2. uygulama kalorifer böceği ilaçlama işlemi tekrarlanmalıdır.

Bir önceki yazımız olan İlaçlama Yapılmasının Sebepleri başlıklı makalemizde ilaçlama yapılmasının sebepleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul Böcek İlaçlama