Karafatma İlaçlama

Karafatma İlaçlama

Halk arasında karafatma bilinen haşere aslında gerçek adı hamam böceği olmaktadır. Karafatma dememiz halk arasında bile olsa günah olmaktadır. Genellikle karafatma olarak hitap edilen haşerenin ilaçlama firmaları arasında arasında gerçek adı hamam böceği olmaktadır. Hamam böceği ilaçlaması zor ve vakit alıcı ilaçlama türüdür. Bireysel mücadele hamam böceğinde maalesef ki başarılı olunmamaktadır ve vakit kaybı yaşanmaktadır. Hamam böceği ilaçlamasını her böcek ve haşere ilaçlama firması yapamamaktadır ve farklı ilaçlama yöntemleri olmaktadır. Hamam böceği çok kısa sürede yumurta bırakırlar ve kısa sürede de ergin haşere haline gelmektedir. Hamam böceği diğer haşerelere göre daha dirayetli olmaktadırlar ve diğer haşerelere göre kolay ve kısa sürede ölmemektedirler. Bu nedenle de farklı ilaçlar kullanmaktadırlar.

Hamam böceğinin üç farklı ilaçlama yöntemi bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi kokusuz sıvı uygulama olmaktadır. Kokusuz sıvı uygulama evlerinizden veya iş yerlerinizden çıkmadan ilaçlama yaptırabilirsiniz. Bu uygulama İnsan sağlığına ve çevreye asla zarar vermemektedirler ve tamamen biosidal uygulama yapılmaktadır. Bazı ilaçlama firmaları maliyeti biraz daha düşürmek için bu haşerelere ziraii ilaç ve tarım ilaçları kullanmaktadırlar. Biosidal ilaçların maliyetleri ziraii ilaçlara göre daha yüksek olduğundan kalitesiz kurumsal olmayan ve ruhsatsız ilaçlama firmaları da bu tür ilaçları kullanmaktadırlar. Zirai ilaçlara maruz kalındığında asla ortamda fazla solunum yapmadan vakit kaybetmeden o ortamı terk etmeniz gerekmektedir. Bu ilaçlara maruz kalındığında ilerleyen yıllarda ciddi sağlık problemleri ile karşı karşıya gelebilmektesiniz. Diğer ikinci uygulama ise jel uygulama olmaktadır. Jel uygulama genellikle buz dolaplarının motorlarının kenarlarına priz üstlerine ve kapı kenarlarına nohut taneciği kadar sıkılarak haşereleri ve hamam böceğini koloni halinde ölmesini sağlamaktadır. Bir tane haşere veya hamam böceği o jeli üzerine bulaştırdığında diğer haşerelerle haşır neşir olduğu durumda diğerlerine bulaştırır ve kısa sürede koloni halinde yuvalarında öldürmektedirler. Üçüncü uygulama ise kokulu ilaçlama olmaktadır. Kokulu ilaçlama kapsül şeklinde atılır ve uygulamayı yaparken personelin mutlaka maske takması gerekir ve evlerde iş yerlerinde kimsenin olmaması gerekir ve uygulama sonrası altı saat evlerin kapalı kalması gerekmektedir. Karafatma İlaçlama için bizler ile iletişime geçebilirsiniz.

kaynak : https://tr.wikipedia.org/wiki/Karafatma

Bir önceki yazımız olan Haşere Problemlerine Garantili ve Kesin Çözüm başlıklı makalemizde Haşere ve haşere ilaçlama hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul Böcek İlaçlama