Kilyos Böcek İlaçlama

Kilyos Böcek İlaçlama

Kilyos kışları soğuk yazları çok sıcak olmaktadır. Bu nedenle hem kış aylarnda hemde yaz aylarında devamlı haşere problemi görülmektedir. Kilyos denize sıfır olup arka tarıda ormanın içerisine olduğundan haşere problemi ve fare problemi gözükmektedir. Kilyos daha çok yazık alanlar olduğu için Kilyos yaz aylarında daha çok kalabalık olduğundan farelerde evlerin içerisine girmeye kalkmamaktadır. Bunun sebebi ise fareler yiyecek bulamadıklarından dolayı ve çok soğuk olduklarında evlere veya kapalı sıcak yuvalanacak alanlara girmeye çalışmaktadırlar. Fareler kuyruklarının geçebildiği her alandan geçebilmektedirler. Vücutlarında kemik olmadıklarından dolayı çok rahatlıkla esneyebilmektedirler ve öldürmek de çok zor olmaktadır.  Vurduğunuz bi cisimle fare esner ve hızlıca esnemektedir. Fareler genellikle kış aylarında evlerinize girmektedirler. Dışarıda yiyecek bulamadıklarından dolayı evlere yemek arayışına girmektedirler. Dışarıda yiyecek gıdalar bulamadıklarında veya bulduklarında deforme olmuş, ıslanmış veya donduğu esnada fareler yememektedirler ve dışarlar çok soğuk olduğundan dah sıcak alanlara girmeye çalışmaktadırlar ve alçıpan gibi malzemeleri çok rahatlıkla delebilmektedirler. Farelerin ön dişleri çok kısa sürede uzar ve dişlerini törpilemezse eğer kısa sürede ön damaklarını taplatıp dişleri kendi kendini öldüreceğini bilmektedirler ve bu nedenle sürekli ahşap karton vb. cisimleri kemirmektedirler.

Fare ilaçlamasını malesef ki her ilaçlama firaları yapamamaktadırlar. Fare uygulaması biraz zaman alıcı olduğundan her firma yapamamaktadır. Fare uygulamasını mutlaka kaliteli ve kurumsal firalara yaptırmanız gerekmektedir. İlaçların tamamı kaliteli ve taze olması gerekir. Fare uygulamasında uygulamayı yapacak personelin çok dikkat etmesi gerekir ve kesinlikle eldiven takması gerekmektedirç Eldiven takmasının sebebi ise farelerin koku alma organları çok kuvvetli olduğundan ilaca teninizin kokusu sinip yemi yememektedirler. Yemler kesinlikle taze olması gerekir. Evlerin dış cephesinden istasyon dizilimi yapılmaktadır. Bu istasyon siyah ayakkabı kutusu büyüklüğünde olup dış alanlara koyulmaktadır. Evlerin içerisine fare girdiyse eğer hem dış alanlara hemde iç alanlara istasyon kuyulmaktadır. Fakat fare uygulaması geç sonuç vermekte olup yaklaşık kırk sekiz sonra etkisini göstermektedir. Bu nedenle uzun sürede etki göstermektedir. Daha fazla bilgi almak isterseniz eğer Kilyos Böcek İlaçlama sitemizden bizlere ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Esentepe Böcek İlaçlama başlıklı makalemizde Esentepe Böcek İlaçlama hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul Böcek İlaçlama