Kış Ayında En Fazla Hangi Haşereler Olur ?

Kış Ayında En Fazla Hangi Haşereler Olur ?

Fare İstilalarına Dikkat.Son zamanlarda son bahar aylarının gelmesiyle birlikte fare sorunlarıda ortaya çıkmaktadır. Fareler genellikle soğuk ve karanlık alanları tercih etmektedirler. Fareler kalabalık ortamları tercih etmeyip daha çok otoparkları çatıları ve kömürlük bodrum katı gibi alanları tercih etmektedirler. Bunun sebebi ise otoparkalar soğuk sessiz karanlık olmaktadırlar. Otoparklarda fare ile mücadeleye çok dikkat etmeliyiz. Araçlarımıza ciddi zararlar verebilirler. Farelerin ön dişleri çok hızlı uzadığından dolayı damaklarına girip nefeslerine kesmektedirler. Bu nedenle de fareler bunların farkında olduğu için sürekli birşeyleri tırtırklamaları bunun sebebidir. Fareler araçların üzerinde ki firen kablolarını kemirerek hem maddi hem manevi zararlar vermektedirler. Bu nedenle sitelerin otoparklarında periyodik ilaçlama yapılması gerekmektedir. Yaz aylarında kendilerini güvende hissettikleri alanlardan kolay kolay dışarıya çıkmamaktadırlar. Aç kaldıklarında büyük fare küçük fareyi yiyerek hayatlarına devam etmektedirler. Fareler çok kalabalık ortamlara gelmezler ve titreşimi çok uzuk mesafeden almaktadırlar. Bu nedenle gündüzleri kendilerini güvende hissettikleri alanlardan dışarıya çıkmazlar gece titreşim azaldığında etrafta dolaştığını göremektesiniz. Fareler kuyruğunun geçtiği her yerden çok rahatlıkla girmektedirler. Bunun nedeni ise farelerin kafa yapılarında kemik vs. olmadığından çok esnek olmaktadırlar. Fareler lahamlarda ve pis alanlarda çok gezdiklerinden evlerinize girdiğinde veya iş yerlerine girdiğinde milyonlarda bakteri taşımaktadırlar. Bu nedenle bir tane fare görseniz bile bireysel mücadele değil profosyonel ilaçlama firmalarını arayarak sorunu çözmelerine izin vermeniz gerekir.

Fare İlaçlama

Fare ilaçlamasının bir adet yolu vardır. Bu ise iki çeşit yem bulunmaktadır. Bir tanesi mum blok yani küçük fareler için diğeri ise pasta olmaktadır. Pasta ise büyük fare yani anaç fareler içindir. Ayakkabı kutusu büyüklüğünde istasyonun içerisin iki çeşit yem konulmaktadır. Fakat bu yemleri hiç bir zaman çıplak el ile dokunulmaması gerekmektedir. Farelerin koku alma organları çok iyi olduğundan dolayı metrelerce öte uzaklıkta ki kokuyu almaktadır. Bu nedenle yeme dokunurken eldivenle dokunmanız gerekmektedir. Bir istasyonun içerisinde ki yem yaklaşık kırk beş fareye yetecek kadar vardır. İstasyonun içerisinde ki fare yemi yedikten sonra su arayışına geçip dışarıya çıkacaktır fare ve su içtikten sonra genleşerek ölecektir. İstasyonun içerisinde ki yemi yedikten sonra fare dışarıya çıkmak isteyecektir. Fareler genellikle geldikleri yollarını idral yoluyla geri bulmaktadır. Bu sebepten dolayı yemi yedikten sonra evinizde ölmeyecektir. Çok istisna olmaktadır. Yaklaşık on fareden bir tanesi ölmektedir.

Kaynak :https://tr.wikipedia.org/wiki/Ana_Sayfa

Bir önceki yazımız olan Fare İlaçlama Nasıl Yapılır başlıklı makalemizde fare ilaçlama ve fare ilaçlama firması hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul Böcek İlaçlama