Maltepe Böcek İlaçlama

Maltepede böcek sorunu 

Maltepe Kadıköy İle Kartal arasını kapsayan bir mevkiidir. Maltepe denize çok yakın olduğundan dolayı haşere sorunu ile Çok fazla karşılaşmaktayız. Bu nedenle maltepe sakinleri genellikle yaz ayları da çok fazla böcek sorunu ile karşılaştıkları için genellikle kurumsal ilaçlama firmalarını tercih etmektedir. Genellikle deniz yakın olduğundan dolayı etraflarda sandal tamiri veya tersanelerin olduğundan dolayı bunları yaratmış olduğu pisliklerden veya toz topraktan haşereler de bakterilerden dolayı üretmektedirler. Genellikle yaz aylarında böcek sorunu ile karşılaşıp kış aylarında ve sonbahar aylarında da genellikle farklı sorunları ile karşılaşmaktadırlar.

Maltepede hangi haşere sorunu olur ?

Maltepe pendik arasında tersanelerin olması ile birlikte bunları yakın etrafta restorant veya cafe tarzı yerlerde bulunmaktadır. Bunlar birbirlerini çok yakın olduğundan dolayı hep tersine döner dedem de restorantlardan birbirlerine böcek fare gibi Böceklerde çok güvenmektedirler. Böcekler çok sıklıkla yürüyerek yüzlerce yavrum be böcekler çok sıklıkla yürüyerek yüzlerce yavru veren haşere türleridir. Maltepe de genellikle görülen böcek türleri hamamböcekleri kalorifer böceği fare tersanelerde akrepler görülmektedir. Bu nedenle tersane içerisindeki konteynırları düzenli şekilde ilaçlama yaparak sağlıklı bir adada getirmemiz gerekmektedir. Restorantlarımızı mutfaklarını da rutin şekilde ilaçlama yaptırmaktadır. Sağlık bakanlığından resmi evrak ile restorantları helal kurumsal firmalara ilaçlama yaptıracağını emri bulunmaktadır.
Maltepede bocek ilaclamada neler yapilir ?
Kapalı ortamlarda karınca hamam böceği kurt gibi haşereler olduğu zaman mutlaka sıvı ilaçlama yapılmaktadır. Sıvı ilaçlama yapılırken herhangi bir önlem almanıza gerek yok evde sadece köşelerine ve mutfak dolapların arkalarda buzdolab fotoların arkalarına vede babaların altları da sıkılarak herhangibi bir kokusu olmayıp kesinlikle insan sana zararlı değildir. Bir hafta islak temizlik yapılmayarak sadece kuru temizlik ile etrafı silebilirsiniz. İlaçlarımızın hepsi tamam mı biosidal ürünü olduğundan dolayı hiçbir zararı olmamaktadır. Fare İle mücadele ise İstasyonlar dizilerek etrafa sadece istasyon içerisine iki çeşit farklı yem koyularak farelerin safları olduğundan dolayı bir istasyonda ki ilaç yaklaşık 45 adet fareye yetecektir. Fare istasyonu hazırlanırken personelin mutlaka eline eldiven takarak 10’dan sonra fare ilacını tutması gerekmektedir çünkü farelerin koku Alma organı kuvvetli olduğundan tenimizin kokusunu alarak yemi yememektedir. Jel uygulaması ise genellikle krizlerin üzerine veya kapı çitalara da aralarında sıkılarak duvar kenarlarında çıkan haşere sorununu Çözmektedir. Atamizör ise genellikle kapalı alanları değil açık alanları bahçe tarzı yerleri ilaçlamaktadırlar. Genellikle bitkilerin arttığını ve yapraklarını yıkayarak ilaçlamaktadırlar.

Bir önceki yazımız olan Evde Kurt Neden Olur ? başlıklı makalemizde kurt ilaçlama hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul Böcek İlaçlama