Neden Kışın İlaçlama Yaptırmalıyım ?

Kış aylarında böcekler dışarıda sağnak yağmurlardan kaçtıkları için evlerimize girip yuva yapmaktadırlar. Fakat yaz aylarında olmadığımız için çok fazla evlerimizde gezmemektedirler. Böcekler kış aylarında daha çok yuvalarında durmaktadırlar. Yaz aylarının başalarında daha çok hava sıcaklarının arttığı mevsimlerde gezmeye ve yemek arayışına geçmektedirler. Bu sebepten dolayı da kış aylarında böcekleri etraflarda çok fazla görememektesiniz fakat gözünüzle göremediğiniz alanlara yuva yapıp milyonlarda böcek türleri olmaktadır. Bu sebepten dolayı da kış aylarında daha çok hasta olmaktayız. Kış aylarında normal haşere türleri yuvalarına girerken farelerde etrafa çıkmaktadırlar. Fareler yaz aylarında yuvalarında olup kasım başı gibi etrafa çıkmaktadırlar. Bunun sebebi ise yaz sıcaklarını sevmeyip daha çok soğuk mevsimleri sevdiklerinden dolayı kendilerini güvende hissettiği alanları terk etmezler aç kaldıklarında ve dışarıya çıktıklarında yakalanacaklarını hissettiklerinde büyük fare küçük fareyi yemektedir. Bu şekilde yazın hayatlarını bu şekilde sürdürmektedirler. Haşereler normalde hava sıcaklıkları yirmi dört derecenin üzerine çıktığında ciddi sayıda fazla üremektedirler. Fakat kışın bu sayı daha azalmakta olmaktadır. Fakat evlerimizin sıcaklıkları fazla olduğunda kış aylarında bile evlerimizide üremektedirler. Bu nedenle haşerelerden kurtulmak için ve sağlık sorunları yaşamamak için evlerinizi periyodik ilaçlatmanız gerekmektedir. Kış aylarında daha çok jel uygulaması yapılmaktadır.

Kış aylarında jel uygulaması yapımı

Bu uygulama Sağlık Bakanlığı onaylı olup tavsiye ettiği ürünlerden bir tanesi olmaktadır. Jel uygulamasının amacı ise haşereleri yuvalarında koloni halinde öldürmektedir. Bir adet böcek bu ilaca sürüldüğünde daha sonra yuvalarına gittiğinde yuvalarında ki böceklere de bulaştırarark hepsini bir öldürmektedir. Bu nedenle kışın da evlerinizde böcek sorunu ve yuva yapmış haşereler olduğundan dolayı jel uygulamasını her ay tavsiye etmekteyiz. Genellikle jel uygulamasını prizlerin etraflarına dolapların köşelerine ve süpürgeliklerin köşelerine sıkmaktayız. Hiç bir kokusu olmayıp tamamen sağlıklı ürünler olmaktadır. Prizlerin üstlerine nohut taneciği büyüklüğünde sıkılıp o ilacı oradan silmemeniz gerekmektedir. Kış aylarında gözümüzle göremediğimiz haşere türlerine çok dikkat etmeliyiz.

Bir önceki yazımız olan İlaçlama Yapmanın Önemi başlıklı makalemizde böcek ilaçlama ve ilaçlama önemi hakkında bilgiler verilmektedir.

Rating: 5.0/5. From 2 votes.
Please wait...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul Böcek İlaçlama