Pendik Böcek İlaçlama

Pendik Tarihçesi

Pendik çok eski yıllara dayanan ak genellikle yaşandıkları alanların evlerin bir çoğu ahşap olan tarihi binalar olmaktadır. Son zamanlarda inşaat sektörünün arttığını görmekteyiz. Bu nedenle de Pendik’teki bütün arsalar inşaat için kazımaktadır. Genellikle deniz kıyısına yakın olmasından Ve ayrıyetten Pendik’te gemi tersanelerinde olduğundan dolayı çok fazla pislik olarak haşereler oluşmaktadır. Bu nedenle Pendik’te son zamanlarda böcek sorunu ile çok fazla karşılaşmaktayız.

Pendikte haşere sorunu neden olur ?

Pendik’te genellikle evlerin ahşap olduğundan haşerelere ve tahta kullarına çok fazla rastlamaktayız. Çünkü evlerdeki ahşapların çok eski olmasından ve belli bir zaman sonra koku yaymasından dolayı hem fareler hem de böcekler o kokuya gelmektedir. Bunun yanısıra Pendik’te tersanede olmasıyla birlikte hem fareleri bıraktığı hem de çeşitli böceklerim barındığı noktalardan bir tanesidir. tersaneler gibi yerlerde aç kaldıklarında genellikle ondan sonra etraflara çıkarak yemek arayışına veya su arayışında bulunmaktadırlar. Fareler evlerimize girdiğimizde etraflarına idralini bırakarak tekrardan geldiği yeri çok rahatlıkla bilmektedir. Bu tür hayvanlar evlerimize girdiklerinde dışarıdaki pislikleri de evimize taşıyarak mikro getirmektedir. Bu nedenle de evlerimize düzenli şekilde ilaçlama yaptırmanızda fayda vardır.

Pendik’te ilaçlama firması seçimi ?

Son zamanlarda Pendik’in nüfusu arttığından dolayı ilaçlama firmaları da çok hızla yayılmaktadır. Fakat bir çok ilaçlama firmaları kurumsal olmayıp halk dilinde merdivenaltı firmaları olduğundan dolayı insan sağlığına ve çevreye zarar vermemek için çaba göstermemektedirler. Kullandıkları ilaç genellikle sorunu hemen tutabilmek için Ziraii ilaç ve kimyasal madde kullanmaktadırlar fakat böcekleri anında etki ettiği için aynı zamanda da insan sağlığını çok büyük riske atarak bizlere zarar verebilmektedir. İlaçlama firması seçerken çok titiz davranmamız gerekir çünkü hem evlerimiz emanet ederiz hem de aynı zamanda sağlığımızı veya çevremizdeki insanların sağlığında emanet etmekteyiz. Bu sebepten dolayı ilaçlama firması seçerken ilk önce yapmamız gereken şeylerden bir tanesi firmanın ruhsatın olup olmadığını kontrol edip ayrıyetten de personellerinin yeterlik belgelerinin bakılarak araştırmamıza devam etmekteyiz. Sağlık Bakanlığı Onaylı İlaçlama Firması seçerken genellikle referansları da bakılmaktadır. Bizim gibi profesyonel ve kurumsal firmalar genellikle bütün yapmış olduğu uygulamalara garanti vererek müşterilerine de daha kaliteli hizmet verebilmek için çalışmaktadırlar.

Bireysel mücadele yapmak doğru mudur ? 

Bireysel mücadele çok tehlikelidir. Kullandıkları ilaçların yani etkilerini veya kullanım aşamalarını bilmedikleri için çok büyük risk almaktadırlar. Bireysel mücadele de hangi Böceklerde hangi ilacı kullanacaklarını araştırana kadar böcekler yumurta bırakmaktadır. Gücükler hava sıcaklığı 20° Üzerine çıktığında üremeleri daha kolay olmaktadır. Yaklaşık 14 günde Ürerler ve yüzlerce veya binlerce yavru vermektedirler. Ayrıyetten ergin böcekleri öldürmek daha kolay olup yumurta halindeki böcekler ise derileri sert olduğundan dolayı ilaç çok etki etmeyip biraz zaman almaktadır ölmeleri. Bu sebepten dolayı da bireysel değil sadece bu işin ehli olan ilaçlama firmaları da sorunları teslim etmeniz gerekmektedir. Kesinlikle dışarıdan satılan kapsül şeklinde kilaştırı veya sıvı ilaçları kullanmamanız gerekmektedir. Çünkü o tür ilaçların hepsini de kimyasal madde olup insan sağlığına zararlı dır.

Bir önceki yazımız olan Maltepe Böcek İlaçlama başlıklı makalemizde maltepe böcek ilaçlama hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul Böcek İlaçlama