Neden Periyodik Böcek İlaçlamaya İhtiyaç Vardır ?

Neden Periyodik Böcek İlaçlamaya İhtiyaç Vardır ?

Evlerinizde haşere görmediğiniz zaman evlerinizde haşere olmuyor demek değildir. Gözlerinizle bile göremediğiniz ufak haşereler olmaktadır. Bu nedenlede periyodik ilaçlama yaptırmanınızın faydası çok büyüktür. Haşere ilaçlamasında sorunu gördüğünüz zaman mutlaka fazla vakit harcamadan ilaçlama yaptırmanız gerekir. Bunun sebebi ise haşereler kısa zamanda çok fazla yumurta vermektedirler ve hava sıcaklığı yirmi derecenin üzerine çıktığında daha fazla yumurta bırakırlar ve yoğunluk daha fazla gözükür. Geç kalındığı taktirde haşerelere mücadele daha fazla süreçte sonuçlanır. Bu tür sorunlar yaşamamak için en sağlıklısı belli başlı dönemlerde veya üç ayda bir ilaçlama yaptırmanıza ihtiyaç vardır. Evlerde en iyi ilacın etki süresi doksan gün olmaktadır. Bu nedenle evlerinizde sorununuz olmasa bile üç ayda bir ilaçlama yaptırmanıza ihtiyaç olmaktadır.Metkim Haşere ilaçlama  hem haşerelere etki etmekte hemde evinizi dezenfekte etmektedir. Günlük yaşantınınızda evlerinizde en çok kullandığınız halıların arasında bile zamanla baktarileriler oluşmaktadır ve bebeğiniz var ise emekliyerek mikrobu kendine çekmektedir. Genellikle hastalandığınızda hastanelere veya sağlık kurumlarına gittiğinizde doktorlar antibiotik vermektedirler. Bunun sebebi ise soğuk algınlığı değil mikrop temizleyici olmaktadır. Göz ile göremediğinizde yüzlerce haşereler olmatadır. 

Neden Periyodik Böcek İlaçlamaya İhtiyaç Vardır ?

Fare mevsimi son bahar ile ilk bahar aralığında olmaktadır. Evlerinizde fare veya iş yerlerinizde fabrikalarınızda fare görüldüğü zaman tek seferlik uygulama çok fazla işe yaramayacaktır. Fareler on iki günde on altı yavru vermektedirler. Bu nedenle fare uygulamasında her ay periyodik şekilde özellikle kış mevsimlerinde fare uygulaması yapılmasına ihtiyaç vardır. Farelerin daha çok kışın görmemizin sebebi ise dışarıların soğuk evlerin içleri veya otoparkalar dışarıya göre daha güvenli daha sessiz ve daha sıcak olduğundan bu tarz alanlara yuvalanmaktadırlar ve kış aylarında dışarıda yiyecek bulmak daha azdır. Dışarıda gıda bulsalar bile ya donmuş olmakta yada ıslanmış olmakadır bu sefer o gıdaları fareler beğenmemektedirler. Bu nedenle de evlerinizin içlerine yiyecek arayışına ve yuvalanmaktadırlar. Fare uygulamasında tek uygulama olmaktadır. Bu da istasyon dizilerek farenin girmesini ve barınmasını engellemektir. Dikkat ettiyseniz avm’lerin otoparklarında siyah ayakkabı kutusu büyüklüğünde istasyon olup içerisine iki farklı yem konulmaktadır. Bunlardan birtanesi mum blok diğeri ise pasta olmaktadır. Mum blok fındık fare yani yavru farenin hoşlandığı yemdir. Pasta ise laham faresi veya anaç fare yani doğurgan farenin sevdiği yemlerdir. Bu yemlerin bir tanesi kırk beş adet fareye yetecek kadardır. Farelerin koku alma organları çok kuvvetli olduğundan eldivensiz yemlere dokunulmaması gerekmektedir. Fareler bu yemleri yiyip maksimum kırk sekiz saat içerisinde ölmektedir. Fare yemi yedikten sonra sersem ve çok fazla hareket edemez ve ardından ölür. Normal şartlarda fareyi yakalamak imkansız denecek kadar zordur ve çok hızlı hareket ederler. Bu nedenle fare mücadelesi zor olduğundan bir tane yavru görseniz bile mutlaka ilaçlama firmalarıyla iletişime geçmeniz gerekir. Evlerinizde veya iş yerlerinizde vb. alanlarda fındı faresi var ise mutlaka o alanda anaç fare yani doğurgan farede mümkündür. Bugün de sizlere Neden Periyodik Böcek İlaçlamaya İhtiyaç Vardır ? sorusunun cevabını açıklamış bulunmaktayız.

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Acil Böcek İlaçlama Hizmeti başlıklı makalemizde Acil Böcek İlaçlama hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul Böcek İlaçlama