Periyodik İlaçlama Neden Önemli ?

Periyodik İlaçlama Neden Önemli ?

Evlerinizde sizler görmediğiniz durumlarda bile mutlaka haşereler olmaktadır. Haşerelerin milyonlarca familyaları ve çeşitleri olmaktadır. Bazı haşereler bir sefer yuva yaptıklarında daha uzun süre yuvalarından çıkmayan haşere yani böcek çeşitleri olmaktadır. Beslenmeleri birbirlerini yiyerek devam etmektedirler ve sizler hiç bir zaman o haşereleri görememektesiniz ve evlerinizde veya iş yerlerinizde haşere yani böcek olmadığını sanmaktasınız. Fakat bazı insanlarımız belli dönemlerde sizlerin evlerinde haşere olsada olmasa yoğunluk gözüksede gözükmesede periyodik böcek ilaçlama yaptırmaktadırlar. Evlerinizde haşere görmeseniz bile illaki evlerinizde gözle görülmeyen böcekler haşereler mite ve bakeriler oluşmaktadırlar. Evlerinizde sizler farkına varmasanız bile istemeden bile kullandığınız eşyalarınızdan bir tanesi halılar olmaktadır. Bekelerin en çok haşır neşif olduğu halıların içerisine zaman geçtikce bakteriler oluşmakadır ve zaman geçtikçe haşereler olmaktadır. Bu nedenle evlerinizde haşere görseniz de görmesenizde periyodik ilaçlama yaptırmanızda fayda olacaktır. Mite’lar ciddi insan sağlığına zarar verebilmektedirler ve ilerleyen zamanlarda sağlık problemleri ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu nedenle evlerinizde, iş yerlerinizde, fabrikalarınızda, yazlıklarınızda sorun olmadan da maksimum üç ayda bir ilaçlama yaptırmanızı önermekteyiz.

Periyodik ilaçlama yaptırdığınız zamandiğer fiyatlara göre biraz daha uygun olmaktadır ve daha sağlıklı evleriniz olmaktadır. Bazı insanlarımız daha önce ki yıllarda böcek ilaçlama firmaları tarafından olumsuz yaşanan sağlık problemleri için bazı insanlar ilaçlama firmalarına güvenmeyip evlerinde iş yerlerinde sorun olduğu durumlarda kendileri bireysel mücadele etmektedirler. Fakat bu yaklaşım çok yanlış olup dışarda ki satılan ilaçların neredeyse tamamı tarım ilaçlar, ziraii ilaçlar ve ağır kimysal ilaçlar olmaktadır. Genellikle marketlerde, eczanelerde satılan ilaçları kullanılmamasını önermekteyiz. İlerleyen zamanlarda kansolojen yapmakta ve ciddi sağlık problemleri ile karşı karşıya gelinmektedir. Dışarıda ki ilaçları nasıl kullanacağınızı ve hangi haşere türlerine etki edeceğini yan etkilerini bilmediğinizden dolayı en önemlisi ise dışarıda ki o ilaçları kullandığınızda rast gele haşereye geldiğinizde üstüne sıktığınız zaman anında etki etmektedir ve fazla vakit geçmeden ölmektedir. Fakat bizim kullandığımız ilaçların tamamı biosidal olduğundan dolayı hem insan sağlığına hemde çevreye hiç bir zararı olmayıp kokusuz uygulama yapmaktayız. Sizlere bu makalemizde Periyodik İlaçlama Neden Önemli ? konusunu anlatmış bulunmaktayız.

Bir önceki yazımız olan Küçükyalı Böcek İlaçlama başlıklı makalemizde Küçükyalı Böcek İlaçlama ve küçükyalı fare ilaçlama hakkında bilgiler verilmektedir.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul Böcek İlaçlama