Pire İlaçlama

Pire İlaçlama

pire ilaçlama
Pireler çok ufak haşere türleridir.Ergin pirelerin bir tanesi 2500 tane pire dünyaya getirebilecek kapasiteye sahiptir.Bu sebepten dolayı ortama hızla yayılırlar.Anatomik olarak sağlam çeperleri olmalarından dolayı mücadeleleri çok zordur.Detaylı ilaçlama ve hatta 2 sefer ilaçlama gerektirebilir.

Pire ilaçlama Yapmadan Önce Evlerde Yapılması Gereken İşlemler

Uygulama öncesi açıkta bardak , tabak gibi mutfak gereçleri kesinlikle bırakılmamalıdır.Yanlışla bırakılan var ise kesinlikle yıkanmadan kullanılmamalıdır. Dışarıda yiyecek , içecek gibi gıda maddeleri kesinlikle olmamalıdır.Elektronik eşyaların üstleri mümkün mertebe kapatılmalı pire olan alandan dışarıya her hangi bir materyal çıkarılmamalıdır. Bazalarınızın, dolaplarınızın kapakları açık konumda olmalı ve perdeler çekili şekilde olarak ortama güneş ışığının girmesi engellenmelidir.

Pire İlaçlama Sonrası Yapılması Gerekenler

İlaçlama personeli uygulamayı yaptıktan sonra ortam 6 saat kadar süre kapalı kalacaktır.Sonrasında ev 1 saat havalandırılacak fakat bu havalandırma siz dışarıda beklerken yapılması gerekmektedir.Ortamda hiç koku kalmayana kadar dışarıda beklenmesi gerekmektedir.Sonrasında detaylı bir temizlik yapılmalı ve ilaçlama yapılan alan bundan sonra kullanılmalıdır.

Tek seferde Pirelerden Kurtulmam Mümkün müdür ?

Bunun yanıtını aslında vermek çok zordur.Sebebi genellikle pire uygulamaları 2 aşamalı olacak şekilde yapılır ve 14. günün sonunda yani pire yumurtalarının tam patlama zamanında 2. uygulama yapılarak pireler ortamdan tamamen uzaklaştırılır. Tabi ki biz metkim ilaçlama firması olarak ilk uygulamada çok fazla detaylı yaparak hatta dumanlama ilaçlamanın yanı sıra sıvı ilaçlaması ile de bu metodu destekleyerek tek seferde müşterilerimizi bu sorundan kurtarmak adına elimizden geleni yapmaktayız. 2. uygulamanın yapılmasını belirleyen bir durumda pirelerin ortamda ne kadar fazla olduğu ve ne kadar önce bu alana geldikleri ile de doğru orantılıdır.

Pire Isırığını Diğer Haşere Isırıklarından Nasıl Ayırt Ederim

Genellikle pire ısırıkları ayak bileğinizden başlar ve diz kapağınızda son bulur.Bu ısırıklar tek bir yerde değil çok ufak alan içerisinde sık sık kızarıklık görmenize sebep olur.Çok fazla kaşıntı yapar ve diğer haşerelerden ancak bu şekilde ayırt etmeniz mümkündür.

Evcil Hayvanım da da Pire Sorunu Var Nasıl bir Yol İzlemeliyim?

Öncelikle evcil hayvanınız pireli ortamdan uzaklaştırılmalı ve veterinere götürülerek pire damlası yapılmalıdır.Sonra eviniz ilaçlanmalı ve pirelerden arındırılmalıdır.Evcil hayvanınız sonrası da bu ortama tekrar getirilmelidir.Bu sıralama yanlış yapılır ise pire sorununuz devam edecek ve dahada yoğunluk artışı olmasına sebep olunacaktır.

Bir önceki yazımız olan Ev İlaçlama başlıklı makalemizde ev ilaçlama hakkında bilgiler verilmektedir.

Rating: 5.0/5. From 8 votes.
Please wait...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul Böcek İlaçlama