Raid Böcek İlacı Kullanılmalı Mı?

Raid Böcek İlacı Kullanılmalı Mı?

Raid böcek ilacını genellikle bireysel mücadelede bilinçsiz insanlarımız kullanmaktadır. Sebebi ie raid böcek ilacı sadece görülen haşereleri anlık öldürmektedir. Raid böcek ilacının içerisinde ziraii ilaçlar ve kansolojen maddeler olmaktadır. Raid böcek ilacı kokulu olmaktadır ve böceğe sıktığınız esnada evinizi veya odanızı koku yayılmaktadır. Bu nedenle bu ilaçları kullanmak hem riskli hemde sorunları bitiremezsiniz. Evlerinizde,ofislerinizde iş yerlerinizde vs. gibi alanlarda böcek sorununuz olduğu zaman kesinlikle bireysel mücadele yapmamanız gerekmektedir. Bireysel mücadele de hem zaman kaybı yaşarsınız hemde evlerinizde ki haşere yoğunluğunu arttırma şansınız olmaktadır. Genellikle haşereler bir haftada ortalama iki bin beş yüz yumurta bırakabilirler ve geç kalındığı durumda bütün evi veya bütün binayı sarabilirler. Çok kısa sürede ciddi yumurtalar bırakabilmektedirler ve kısa sürede de ergin haşere haline gelmektedirler. Bu nedenle bireysel mücadele etmemeniz gerekmektedir. Bazı ilaçlar ve yanlış uygulamalar sonucunda haşerelere dirayet kazandırmaktadırlar ve haşereler ölmek yerine daha çok hareketlenmektedirler ve ölmeleri zorlaşmaktadır.

İlaçlama firması seçerken kesinlikle çok dikkat etmeniz gerekmektedir. Önünüze ilk çıkan ilaçlama firmalarını tercih etmemeniz gerekir ve ilaçların kalitesi arttıkça veya azaldıkça ciddi maliyetler oynamaktadır ve ilaçların içerisinde ziraii ilaç tarım ilacı olduğu zamanlar diğer biosidal ilaçlara göre daha düşük maliyet olmaktadır ve bu nedenle piyasaya göre ucuz yapmaktadırlar. Fakat Sağlık Bakanlığının onayladığı ve önerdiği şekilde ilaçlama yapan böcek ilaçlama firmalarının maliyetleri diğer firmalara göre daha yüksek olmaktadır. Aslında normal fiyatlar olmaktadır diğer merdiven altı böcek ilaçlama firmalarına göre fiyatları yüksekte kalmaktadır. Merdiven altı ilaçlama firmaları hiç bir yere kayıtlı olmadıklarından dolayı ve Sağlık Bakanlığından ruhsatsız kayıtsız olduğundan istedikleri gibi farklı ilaçlar kullanabilmektedirler çünkü bunun sebebi ise Sağlık Bakanlığı kısa sürelerde denetimler yapmaktadır ve araç içleri depolar ofislerin tamamı denetimlere girmektedir ve farklı ilaçlar kullanıldığını görüldüğünde ciddi para cezaları uygulanmaktadırlar. Fakat merdiven altı böcek ilaçlama firmaları  hiç bir yere kayıtlı olmadıklarından dolayı bu denetimlerin hiç birine girmemektedirler ve istedikleri ilaçları da kullanmaktadırlar. Bu makalemizde sizlere Raid Böcek İlacı Kullanılmalı Mı? yazısını açıkladık.

Bir önceki yazımız olan Kalorifer Böceği İlaçları başlıklı makalemizde Kalorifer Böceği, Kalorifer Böceği ilaçlama jeli ve Kalorifer Böceği İlaçları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul Böcek İlaçlama