Referandum Sandıklarından Doğabilecek Haşere Sorunları

Referandum Sandıklarından Doğabilecek Haşere Sorunları

Bilindiği gibi 16 Nisan günü ülkemizin değişen 18 maddesi için Evet ya da Hayır anayasa oylaması 80 milyon Türkiye olarak pazar günü yapacağız.Binlerce insan okullarda olacak ve kişisel tercihlerini belirleyecek.Tabi ki bu durum ülkemiz için ve bizler için yapılması gereken bir vatandaşlık görevi olsa da Metkim ilaçlama olarak bizler bu alanlarda doğabilecek haşere sorunlarına değinmek istiyoruz.Binlerce insanın okullarda sıcaklığın 20 derece ve üstü olan bir günde bu işlemi gerçekleştirmek için gitmesi haşerelerin çok hızlı yayılmalarına sebep olabilir.Bu nasıl olacak ? sorusunu sizlerden duyar gibiyiz.Şu şekilde örnek vermek isteriz.Evinde pire sorunu olan bir birey oy kullanmak için sandığa gittiğinde üstünde bu pirelerden birini ve ya bir kaçını getirmesi çok kolaydır.Bu pireler diğer oy kullanmak için gelen başka kişinin üstüne sıçrayarak gideceği yaşam alanlarına götürmesi sonucu olabilir.Bu sebeple oy kullanmadan önce mutlaka çok dikkatli olunmalı , okullar önceden ilaçlanmalı eğer ilaçlama yapılmamış ise bizlerin dikkat etmesi gereken bir kaç önemli hususa dikkat edilmelidir.

Bunlardan bir kaçını bireysel olarak yapabileceğimiz olanlarını yazmak gerekirse ;

1- Kesinlikle beyaz giymeyiniz.Pireler beyaza diğer renklere olduğundan daha fazla gelirler.

2- Üzerinizde yünlü kıyafet kesinlikle giymeyiniz.Bu yünlerin içine saklanabilirler.

3- Çanta vb poşet gibi elinizde sandıkta oy kullanmaya giderken götürmeyiniz.Bu çantaların içlerine pireler girebilir ve siz farketmeden evlerinize götürebilirsiniz.

4- Oy kullanma işlemi yapmadan önce kesinlikle o ortamda çok uzun süre bulunmayınız.Süre uzaması durumunda haşereler sizlerin üstlerinize gelme ihtimali artabilir.

5- Oy kullanma işlemi bittikten sonra arabanıza  binmeden ve ya eve yada kapalı alana girmeden üstünüzü haşere olabileceğini göz önünde bulundurarak kontrol ediniz.Özellikle ayak bileklerinize ayakkabılarınızın içine bakmayı ihmal etmeyiniz.

6- Yapabiliyor iseniz oy kullanma işlemi bittikten sonra kıyafetinizi uygun bir yerde değiştirip o şekilde kapalı alanlara giriniz.

Metkim böcek ilaçlama olarak ilaçlama yapılmamış okullarda bireysel olarak yapabileceğiniz bir kaç maddeyi sizlerle paylaşmak istedik.Olası durumda bunları yapmanıza rağmen evinizde haşere görür iseniz hiç zaman kaybetmeden bizleri arayınız ve profesyonel müdahale talep ediniz.

Bir önceki yazımız olan Haşere Problemlerine Garantili ve Kesin Çözüm başlıklı makalemizde Haşere ve haşere ilaçlama hakkında bilgiler verilmektedir.

Rating: 5.0/5. From 3 votes.
Please wait...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul Böcek İlaçlama