Sadece temizlik haşerelerden kurtulmanıza yeterli değil

Temizlik hayatımızda sağlığımız açısından en önem verdiğimiz şeydir. Zamanımızın çoğunu çalan temizliğin haşerelerin oluşmamasında yeterli bir önlem olduğunu düşünürüz ama işin aslı öyle değildir. Ne kadar temizlik yaparsak yapalım ne kadar her yeri dezenfekte edersek edelim mutlaka değişik yöntemlerle evlerimize,işyerlerimize girmeyi,yuva kurmayı ve üremeyi başarırlar. Sadece ve sadece düzenli ilaçlama yaptırırsak olmadıklarından emin olabiliriz.


Hayatımızın belirli dönemlerinde mutlaka karşılaşmış olduğumuz haşerelerden ve zararlarından bahsedelim. Günlük hayatımızda en çok hamam böceği ,gümüş böceği ve fareyle karşılaşma olasılığız daha yüksektir. Aldığımız yeni bir mobilyanın içinden,açık pencerelerden,kapı boşluklarından ve bir çok yerden yaşam alanlarımıza girerler. Sıcak ve nemli ortamları,pis,mikrolu ortamları,sulu lavobo ve banyo giderlerini çok severler. Işığı ve sesli ortamları tercih etmeyen hamam böcekleri karanlık ve sessiz ortamı tercih ettikleri için biz uykuya daldığımızda onların gezinme,keşif ve yiyecek ihtiyaölarını giderme vaktidir. Gıdalarımızın üzerinde gezinerek ve dışkılarını bırakarak mikroplarını hayatımıza saçmış olurlar. Tabiki temizlik bütün mikropların oluşmaması anlamında çok önemlidir fakat bu tarz böceklerin evimize bir çok girme yolundan biride bulunduğumuz apartmanın ,sitenin kazandairelerinden,bodrum katıntaki kiler tarzı yerlerinden çoğalıp evlerimize dağılabiliyor. Bunun için ev ilaçlama ne kadar önemliyse apartman ortak kullanım alanlaranın da ilaçlanması bir o kadar önemlidir. Farelerde aynı bu yöntemlerle üreyip evlere dağılabilen canlılardandır. Farelerin insan hayatına etksisi daha zarar vericidir. Kemirgen grubuna giren fareler kabloları,plastik boruları ,bazı eşyalarımızı kemirdiği gibi gece uykumuzda kulağımızı,burnumuzu,kıkırdak bölgemizi bize hissettirmeden kemirebilir. Bir çok bulaşıcı ciddi hastalığı bulaştırabilen farelerin tükrük bezlerinde salgılayabildikleri anestezi görevi gören salgıları düşünüldüğünde ürkütücüdür. İnsanların ve bazı hayvanların kıkırdaklarını bu yöntemle uyuşturarak yapabilen fareler düşündüğünüzden çok daha fazla zararlı varlıklardır. Kişisel yöntemlerle yok olmaları mümkün olmayan fareler yaşadığı ortamda mutlaka dışkılarıyla iz bırakırlar. Pirinç büyüklüğünde ve siyah renkte olan dışkılarını evinizin herhangi bir yerinde görürseniz eğer mutlaka hemen birilaçlama firmasından yardım almalısınız.


Peki bu izlerden gördük, herhangi bir haşereyle karşılaştık yada hiç karşılaşmamak için önlem almak amacıyla ilaçlama firmasından yardım istiyeceğiz nelere dikkat edelim? Öncelikle firmanın ve kullandıkları ilaçların belgeleri,kesin sonuç garantili hizmet vermelerine ve işini tam yapan güvenilir firmalar olmalarına dikkat etmelisiniz. İlaçlama konusunda,verecekleri hizmet konusunda ve sonuç konusunda sizi bilgilendirip aydınlatmaları gerekmektedir. Bir çok firma ilaçlama öncesi ön keşif ve bilgilendirmeyi ücretsiz yapmaktadır. Bu saydığımız birkaç maddeye önem gösteren ve sizi doğru aydınlatan ilaçlama firmalarına güvenebilirsiniz. Haşerelere uğraşarak zamanınızı boşa harcamayın arayın ilaçlama hizmetinden yararlanın haşeresiz hayatın ve zamanın tadını çıkarın.

Bir önceki yazımız olan Raid Böcek İlacı Kullanılmalı Mı? başlıklı makalemizde Raid Böcek İlacı Kullanılmalı Mı? hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul Böcek İlaçlama