Sancaktepe Böcek İlaçlama

Sancaktepe Tarihi

Sancaktepe İstanbulun en önemli ve gelişmekte olan ilçelerinden biridir.İlk zamanlarda çok sayıda mesire alanları ve çok sayıda yazlık saraylarıyla ön planda olmuştur.Sancaktepe geçmişten günümüze hızla gelişmiş alışveriş merkezleri olsun büyük plazalar olsun kısa zamanda hızlıca gelişmiştir.Sancaktepe İlçesi’ne bağlı Samandıra Beldesi 150.000 nüfusludur. Samandıra yakın zamana kadar nahiye ve köy vasfında kalmış, 1992 yılında belediye statüsüne kavuşarak hızlı bir şekilde gelişmiştir. Sınırları içinde Fenerbahçe Samandıra tesisleri ve Samandıra Askeri Havaalanı’nı bulundurur. 17 tane ilköğretim okulu bulunmaktadır. 2008 yılına kadar Kartal ilçesine bağlı olan Samandıra, 2008’de Sarıgazi, Yenidoğan beldeleriyle birlikte Sancaktepe ilçesine katılmıştır.Sancaktepede çok sayıda Yunan sarayları bulunur.Buda tarihi açıdan Sancaktepeyi önemli bir konuma getirmiştir.Bizansın bile Sancaktepe geçmişte önemli rolleri olmuştur.

Sancaktepe İlaçlama Hakkında

Sancaktepe çevresi ve yerleşik yerleri şuan çok da temiz değildir.Çok sayıda haşere türüyle mücadele etmektedir.Fare konusunda özellikle çok sorun yaşamaktadır. Çok sayıda inşaat olduğu için bu sorun git gide çok ciddi sağlık sorunlarıda meydana getirmektedir.Sancaktepe de yapılan bi araştırmaya göre en çok bulunan haşere türü faredir.Fareler hızlı üreye bilen hayvanlar olduğu için çok kısa zamanda yayılmışlardır.Rutin ilaçlama yaptıran yerler ise bu sorunla çok karşılaşmaz ama çevresindeki bi yerin yaptırmaması yine bu sorunun tamamen bitmesine engel olur.Bu nedenle ilaçlama yaptırırken mahalle olarak yaptırmak bina olarak yaptırmak sorunu ciddi ölçüde ortadan kaldırır.

Fare İlaçlama

Fare ilaçlama günümüzde yaygın olan bir sorundur.Bu ciddi sağlık problemlerine de yol açar bu yüzden rutin olarak ilaçlama yaptırmak bu sorundan sizi ciddi ölçüde kurtarır.Fare ilaçlamasında öncelikle personelin bu konuyla ilgili ne kadar bilgi sahibi olup olmadığı önemlidir.Doğru müdaleyi yapmayı bilmelidir.Öncelikle ilaçlama yapılacak bölgenin keşfi yapılır sonra ise sorunun neden kaynaklandığı bulunur ve sorunun olduğu yere fare istasyonundan konulur fare istasyonu kötü bir görüntüde oluşturmaz gerektiği zaman binanın veya ilaçlama yapılan yerin dört bir tarafıda bu fare istasyonuyla da sarılabilir.Birde firmanın hangi marka ilaç kullandığına dikkat etmesi gerekir.Bazı firmalar bu sorunun üstesinden gelememektedir.Bu yüzden fare ilaçlaması yaptıracağınız firmanın bu sorunla ilgili referanslarıda çok önemlidir.

No votes yet.
Please wait...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul Böcek İlaçlama