Sarıyer Böcek İlaçlama

Sarıyer Böcek İlaçlama

Sarıyer ilçesi ve tarihi 

Sarıyer‘i herkes İstanbul’un incisi olarak bilmektedir. Ön tarı deniz olup arka tarafı da orman olmaktadır. Sarıyer’ de eski tarihler de rum’lar yaşamaktadırlar ve hemen hemen bütün evler üç katlı ve ahşap evlerdir. Denizi uçsuz bucaksız göründüğü gibi de aynı sıra yeşilliğinde uçsuz buçaksız olduğunu görebileceksinizdir. Hemen hemen her mahallede kilise ler vardır. Sarıyer’ in en çok meşhur şeyi böreği ile balıkçı motorlarıdır. Eylül ayında balıkçı motorlarının avlanma yasağı kalktığında Sarıyer’in boğazları komple balıkçı motorları ile dolmakta ve denizin üstleri kart postal gibi güzel olmaktadırlar.

Sarıyer’ de neden haşere sorunu çoktur ?

Sarıyer denize yakın olması ile yeşilliklerin de fazla olmasından çok haşereler görebilirsiniz. Piknik alanlarının bol olma sebebiyle piknik alanlarına gittiğimizde gözümüz ile gözükmeyen haşereler üstlerimize yapışarak çok kolay evlerimize girmektedirler. Haşereler bir tane olarak girerler evlerimize ve hijjenik olmadıklarından evlerimiz halıların aralarında bile yumurtlayarak yüzlerce haşere olabilir. Böcek ilaçlama yaptırdığımız da bile ergen haşereler ölür fakat yumurta halinde ki haşerelerin derileri sert olduğundan ilaç hemen fayda etmemektedirler. Bunun için evlerimizi belli bir süre aralığında ilaçlama yaptırmakta fayda vardır.

Kemirgenler nasıl ortaya çıkar ?

Sarıyer’ de yaşan nüfusun bir çoğunun mesleği balıkçılık olup etraflarda ve evlerimizin bodrum katlarında hemen hemen balık ağları görmekteyiz. Ve haşerelerin bir çoğu balık ağlarının iplerini çok sevmektedir. Ayrı yetten balık ağlarına balık kokuları sinmektedir. Fareler de balık kokusunu alarak ağların aralarında dolaşmaktadırlar. Kemirgenlerin balık ağlarında dolaşırken dişlerini bileylemek için tırtıklarlar ve ağların iplerini yemektedirler. Aç kaldıklarında ise bodrum katlarından veya çatı katlarından çıkıp evlerimiz girmektedirler. Bu sorunlar ile karşılaşmamak için etrafa istasyon dizmemiz gerekmektedir.

Sarıyer’ de en çok görünen böcek türleri nelerdir ?

Boğazın incisi diye hitap edilen Sarıyer‘ de hemen hemen her gün gördüğümüz haşereler şunlardır. Kertenkele, fare, hamam böceği, pire’ dir.

Kertenkele evlerimize kolay kolay girmezler. Kertenkele ilaçlama diye bir şey yoktur. Tedbir amaçlı caydırıcı ilaç dökülebilir. Evimizde Kertenke gördüğümüzde muhakkak baca tarzında biryerden yolunu şaşarak girmiştir.

Fareler ise denize yakın yerlerde veya tersane gibi yerlerde fazla gözükmektedir. Bunun önlemini almak için evinizin içine ve etrafına istasyon dizilmesi şarttır.

Hamamböceği her ilçede görüldüğü gibi Sarıyer ilçesinde de çok gözükmektedir.

pire ise piknik alanlarının çok olmasından ve kedi köpek gibi hayvanların olmasından ortaya çıkmaktadırlar. Pireler kedilerin ve köpeklerin derilerine yapışarak kolayca etrafa yayılabilmektedirler. Pireler on dört günde iki bin beş yüz yumurta vermektedirler.

Pireden Kurtulma yöntemleri ?

Evlerimizde veya kömürlük tarzı yerlerde pire görürsek mutlaka vakit kaybetmeden böcek ilaçlama firmalarına haber vermemiz gerekmektedir. Pireler çok seri şekilde üreyerek iki bin beş yüz yumurta vermektedir. Pireli yerlere muhakkak ulv cihazı ile dumanlama yapılması gerekmektedir.

Böcek ilaçlama fiyatları 

Sarıyer’ de böcek ilaçlama her ilçede olduğu gibi fiyatlarımız aynıdır. Genel amaçta fiyat söyliyebilmek için haşere türü evin konumu ve metre karesi önem taşımaktadır. Sarıyer Şehir merkezine uzak olduğun böcek ilaçlama fiyatlarımız aynı değişmemektedir. Sariyer bölgesinde Periyodik ilaçlama yaptırması isteğinde bizlerden keşif yapılmasını istemektedir. Bu bölgede ki gıda firmalarının Sağlık bakanlığı tarafından zorunlu yaptırılması gerekmektedir.

Son olarak Sarıyer‘ de ikamet eden müşterilerimizin isteklerini karşılamak için bölgede bir merkez ofis oluşturulmuş ve bu merkez ofis üzerinden 7/24 böcek ilaçlama hizmeti sunulması hedeflenmiştir. Bu ilçe ile alakalı daha detaylı bilgi almak için müşteri hizmetleri temsilcilerimizi aramanızı tavsiye ederiz.

Bir önceki yazımız olan Beşiktaş Böcek İlaçlama başlıklı makalemizde Beşiktaş Böcek İlaçlama hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul Böcek İlaçlama