Şile Böcek İlaçlama

Şile Böcek İlaçlama

Şile ve Tarihçesi 

Son zamanlarda inşaatın çok arttığı ilçelerden bir tanesi de şile olmaktadır. Şilede daha önce her yerde boş arazisi görebiliyordunuz fakat son zamanlarda Şile‘ye çok talep olduğundan Her yere inşaat yapılmaktadır. Bu nedenle de küçük sorunları da çok olur. İnşaat yapıp bekçin yerin metrelerce aşağısını kasarak toprakların altlarında yuva yapan böcekleri ve kendilerini güvende hissettikleri yerlerden çıkartarak böcek sorunu oluşturmaktadırlar. Bu çekler sesten korkarak veya yuvalarınıdatarak mecburen açık olacağımlarımıza ve kafalarımızdan içerler ekilerek evlerimizin sessiz nemli veya kendilerini daha çok güvende hissettikleri yeri keşfedip oralarau yapmaktadır. Bu nedenle de son zamanlarda evlerimizde daha önce göremediğimiz böcek türleri veya isimlerini bile duymadımız haşereleri görmekteyiz. Haşereler daha çok nemli yerleri sessiz yerleri ve ayrıyetten karanlık yerleri tercih etmektedirler. Hava sıcaklığı 20° Üzerine çıktığında üremeleri daha kolay olmaktadır. Böcekler 14 günde Ürerler ben yaklaşık 2500 ile 3000 arasında yumurta vermektedirler.

Şilede böcek nasıl ilaçlanır ?
Şilenin ön kısmı denize çok yakın olmasından ve ayrıyetten arka kısmı da ormana baktığından
dolayı böcek sorunu çok olmaktadır. Mutlaka en çok kullandığımız Camlarda Sineklik olması şart olup ve rutin şekilde evlerinize veya iş yerlerinde ise düzenli ilaçlatmanız gerekmektedir. Evlerinizin içleri mutlaka ya jel uygulaması ya da sıvı ilaçlama yapılmaktadır.
Hamam böceği kalorifer böceği karıncaya akrep gibi böceklere sıvı ilaçlama yapılmaktadır. Genellikle sıvı uygulaması kapalı ortamlar yapılır ve bir hafta evin içerisinde islak temizlik yapılmaz. Evlerinizin kışlarını ise bahçelerimize veya ortak kullanım alanlarına atamizör İle uygulama yapılmaktadır. Genellikle bitkilerin altından başlanıp yapraklarıda kadar yıkaya yıkaya çıkılmaktadır. Yapım esnasında mutlaka akrep gibi böcekler görebilirsiniz.
 
Şile de böcek ilaçlama firmaları?
Şile şehir merkezine çok uzak olduğundan dolayı ilaçlama firmaları Şile’de şube açmayarak bu tür firmalara ilaçlama için aradığınızda yol mesafesi uzak olduğundan dolayı İlaçlamanın içerisine yol masrafını da katarak daha pahalıya yapmaktadırlar. Fakat bizim gibi kurumsal firmalar İstanbul’un merkezi yerlerini bir çok şubeler kurarak sizlere daha yakın olmaktayız ayrıyetten İstanbul’un neresinden ararsanız arayın fiyatlarımız sabit olup değişmemektedir.
Şile de hamam böceği ve yılan sorunu ?
Şile ormanlık alanlara çok yakın olduğundan ve genellikle bütün evlerin veya videoları özlerinde bahçe olduğundan dolayı yılanlar sıcak aylarda göz önüne çıkmaktadır. Bu nedenle de son zamanlarda şile sakinlerinin korkulu rüyaları yılanlar olmaktadır. Genellikle otların aralarında saklansalar bile çok dikkatli bakmadım bu süreçte onları fark edememekdeyiz. Bazı yılanların derileri bulundukları ortamların rengine göre değişebilmektedir. Bu nedenle de yılanları farketmemiz biraz zor olmaktadır. Yılanın ilaçlaması olmamaktadır. Sadece önlem olsun diye kükürt dökülür. Kükürt sadece yılanın kaçmasına sebep olur. Hamam böcekleri sadece evlerde olmaktadır. Genellikle nemli ve sıcak yerleri severek kendilerini bu tarz ortamlarda yu yapmaktadırlar. Hamam böceği ile karşılaştığınızda mutlaka ilaçlama firması seçerek evlerinizi sıvı ilaçlama yaptırmanız gerekir.
Rating: 5.0/5. From 3 votes.
Please wait...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul Böcek İlaçlama