Tahta Kurusu İlaçlama

Tahta Kurusu İlaçlama

Bu haşere türü böcek çeşitleri içerisinde ilaçlaması en zor sınıfa girmektedir.Bu haşereler evinize yerleştikleri andan itibaren mücadelesi titizlikle yapılmalı ve yoğun böcek ilaçlama işlemi uygulanmalıdır.

Tahtakurusu Nerelerde Bulunur ?

Genel olarak evlerimizde rastlamak istemediğimiz tahtakuruları yeni bir mobilya veya yeni bir koltuk takımı ile beraber evlerimize gelebilir.Mobilyaların içlerinde , yataklarda , çekyatlarda, hatta yoğunluk artışı olmuş ise parkelerin altında bile bulunabilirler.Mobilya vb ahşap ürünlerin en derinlerinde yuvalanma yaparlar ve ilaçlama yaparken ilacı buralara ulaştırmak ve bu haşere türünü yok etmek çok zordur.Bu sebeple kesinlikle geç kalınmadan evinize yayılmadan en hızlı şekilde karar verip tahtakurusu ilaçlama işlemini yaptırmanız gerekir.Aksi takdirde ilaçlamada çözüm olmayabilir ve mobilyalarınızı atmak zorunda kalabilirsiniz.

Tahtakurusu Haşeresinin Bazı Özellikleri

Bu haşerenin ortalama boyu 6-7 mm arasında değişim göstermektedir.

Tahtaları kemirerek ve diğer canlılardan kan emerek beslenirler.

Sert bir yapıları olmasından dolayı yokedilmeleri çok zordur.

Fiziksel olarak öldürülmeleri durumunda boyutuna göre fazla kan lekesi görülmesi ve bu kanın ortama kötü koku yaymasına sebep olur.

Ortalama olarak 300 adet yumurta bırakan tahtakuruları bu yumurtaların patlaması sonucu çıkan haşereler 10 gün içerisinde ergin hale gelir ve zarar vermeye başlarlar.

Renkleri kırmızıya yakındır ve çok iyi gizlenirler.

Kıskaçları sayesinde her türlü yere tırmanma yeteneğine sahiptir.

Tahtakurusu haşeresinin İnsanlara ve Hayvanlara Zararları

İsimlerinden yanılmamamız gereken bu canlılar kan emerek beslenirler ve malesefki bir çok canlıdan kan emdikleri için bizlere veya evcil hayvanlarımıza hastalık bulaştırma ihtimalleri çok fazladır.Dikkat edilmesi gerekir.

Tahtakurusu haşeresi ısırdığında alerjik reaksiyon gösterilebilir ve hastaneye gidilmesi gerekir.

Tahtakurusu İlaçlama Nasıl Yapılır?

Tahtakurusu ilaçlama mutlaka kokulu ilaçlar kullanılarak yapılmalıdır.Aksi takdirde çözüm çok yavaş olacaktır.Metkim ilaçlama firması olarak tahtakurusu ilaçlamalarında bizler hem kokulu sıvı şekilde hemde bunu desteleyecek nitelikte gene kokulu dumanlama şeklinde ve aynı anda ilaçlama yapmaktayız.Bu sayede çözüme daha kolay ulaşılmakta ve tahtakurusu ortamdan daha çabuk uzaklaştırılmaktadır.

Tahtakurusundan Nasıl Kurtulurum ?

Gerek bireysel gerek piyasadan almış olduğunuz ilaçlar ile tahtakurusu sorunundan kurtulama şansınız ne yazık ki neredeyse hiç yoktur.Mutlaka sorun dahada büyümeden ortama bu haşereler hızla yayılmadan ve yumurta bırakmadan profesyonel tahtakurusu Tahta kurusu İlaçlama yapan firmamıza çağırarak destek alınız.Unutmayınız firmamızın tüm ilaçlamaları garantili olup sorun bitenede sizleri yalnız kesinlikle bırakmamaktadır.

Bir önceki yazımız olan Güve İlaçlama başlıklı makalemizde güve ilaçlama hakkında bilgiler verilmektedir.

Rating: 5.0/5. From 4 votes.
Please wait...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul Böcek İlaçlama