Tuzla Böcek İlaçlama

Tuzla Böcek İlaçlama

Tuzla Tarihçesi

Tuzla son zamanlarda çok kısa zamanlarda gelişen ve inşaat sekötürünün artışının olduğu nokta diyebilmekteyiz. Daha önce ki yıllarda Tuzla çok fazla bilindik bir yer olmamaktaydı. Fakat inşaatların artmasıyla ve toplu taşıma araçların artmasıyla çok bilindik yer olmaktadır. Genellikle yaz aylarında Tuzla ilçesinde genel haşere sorunu olmaktadır. Hava sıcaklıkları yirmi iki derecenin üzerine çıktığında böcekler çok fazla üreyip yaygınlaşabilmektedirler. Böcekler yaklaşık on dört günde iki bin  beş yüz yumurta ile üç bin sekiz yüz yumurta arasında üremektedirler. Bu nedenle son zamanlarda Tuzla ilçesinde böcek ilaçlama firmalarını arayış çok fazla olmuştur. Yaz aylarının bitmesiyle birlikte böcek sorunlarıda azalmaktadır fakat böcek sorunları bittiğinde kasım aylarının başlarından itibaren fare sorunları olmaktadır. Fareler genellikle kış aylarında havalar soğuduğunda ortaya çıkmaktadır. Genellikle yaz aylarını sevmeyip o aylarda kendilerini güvende hissettikleri alanlardan dışayı çıkmazlar çok aç kaldıklarında ise birbirlerini yiyerek hayatlarına devam etmektedirler. Anaç fare fındık fareyi yemektedir. Tuzlada tersanelerin olmasından fare sorunun önüne bireysel geçilmemektedir. Tersaneler pis ve bakımsız olduğundan sürekli fare sorunu yaşanmaktadır. Fakat kurumsal ilaçlama firmalarından destek alarak sorununuzu minimuma indirebilmektesiniz. Kurumsal ve profosyonel ilaçlama firması seçerkende çok dikkat etmeniz gerekir. Türkiye’de neredeyse üç yüz firmanın arasında iki adet ruhsatlı firma bulunmaktadır. Bu nedenle ilaçlama firması seçerken çok titiz davranmamız gerekir.

Fare ilaçlaması nasıl yapılır ?

Fare ile mücadele çok zor ve tiskindirici olmaktadır. Fareler on günde on dört yavru üremektedir. Fareler genellikle karanlık nemli ve sessiz alanları çok fazla sevmektedir. Evlerde ki veya iş yerlerinizde fare var ise ortam kalabalık olduğunda kendini güvende hissetiği yerde kalır ve hiç kıpramdan beklemektedir. Fare ilaçlması tek çeşitte olmaktadır. Ayakkabı büyüklüğünde kutunun içerisine iki farklı yem koyulmaktadır. Bunlardan bir tanesi mum blok diğeri ise pasta olmaktadır.

Pastayı büyük fare mum blok’u ise küçük fare yemektedir. Bir istasyonun içerisindeki yem yaklaşık kırk beş fareye yetecektir. Fare bu yemi yediği zaman genleşerek ölecektir. Yemin özelliği ise fare yemi yediği zaman evde ölmemesini sağlamaktadır. Yemi yedikten maksimum sekiz saat sonra ölecektir. Fare ilacının istasyonun içerisine koyarken mutlaka çıplak el ile dokunulmaması gerekir. Farelerin koku alma organları çok iyi olduğundan dolayı fareler tenimizin kokusunu alır ve yemi yemez.

Kaynakhttps://tr.wikipedia.org/wiki/Fare

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul Böcek İlaçlama