Yaz Ayları ve Kış Ayları Arasında Haşere Yoğunluk Farkları

Yaz Ayları ve Kış Ayları Arasında Haşere Yoğunluk Farkları

Haşereler her iklimde yoğunluğu olmaktadır. Yaz aylarında hamam böceği karınca çiyan pire sinek arı daha fazla olmaktadır. Kış aylarında ise akrep fare gibi haşereler bulunmaktadır. Haşere yoğunluğu en çok yazın olmaktadır. Yazın hava sıcaklığı yirmi iki derecenin üzerine çıktığı zaman haşerelerin üremeleri de artmaktadır. Bazı haşereler yaklaşık bir haftada iki bin beş yüz yumurta vermektedirler. Bu nedenle de evlerinizde veya iş yerlerinizde bir tane bile haşere tipi gördüğünüzde ilaçlama firmalarını aramanız gerekmektedir. Gıda sektöründekilerin hepsinin her ay periyodik ilaçlama yaptırması gerekmektedir.

Bunun sebebi ise haşereler sıcak alanları ve gıda yerlerini nemli alanları sevdikleri için tarif ettiğimiz alanlarda cafeler gıda sektörleri olmaktadır. Bunun icinde ayda bir ilaçlama zorunludur. Her ay ilaçlama yapıldığı zaman faliyet raporu teslim edilmektedir. Rusatı olmayan ilaçlama firmaları hem fatura kesemez hemde ilaçlama yaptığına dair faliyet raporu kesemez. Bu nedenle ilaçlama yaptıracağınız zaman kurumsal ve ruhsatlı ilaçlama firmalarına uygulama yaptırmanız gerekir. Ziraii ve kimyasal madde olan ilaçlar biosidal ilaçlara göre maliyeti daha az olduğundan bu ilaçları kullanmaktadırlar. Fakat bu ilaçlar şuan olmasada mutlaka ilerleyen zamanlarda zararını göreceksiniz. Bunun icinde ilaclana yaptiracağınız zaman çok hassas olmanız gerekir. Her haşerenin farklı ilaçları mevcuttur.

Kış aylarında en çok fare mücadelesi yapılmaktadır. Mevsimsel olarak fare ayına girdigimiz bu zamanlarda istanbukda insaatlarin cogalmasi ile fare ve bir cok hasere evlerimize ve is yerlerinize kacmaktadirlar genellikle bu aylarda fare sorununun nedeni insaatlardir cok sayida insan bu durumdan magdur olmaktadirlar. bunun ici profesyonel bir ilaclama firmasi secmeniz gerekir. Farelerden kurtalmanın tek yolu istasyondur. İstasyonların içerisine iki farklı yem konulmaktadır. Bunlardan birtanesi mum blok diğeri de pastadır. Bu yemlere asla çıplak el ile dokunulması yasaktır. Çıplak el ile dokunduğumuz zaman fareler kokuyu alıp yemi yememektedir. Pasta büyük fare yer mum blok ise findık fare yemektedir. Bu yemin özelliği fareleri kapalı ortamda öldürtmemesidir. Yemi yedikten kırk iki saat sonra öldürtür. Bu nedenle de fare ozamana kadar da evlerinizde çıkıp dışarıda ölmektedir

Bir önceki yazımız olan Böcek İlaçlama Firması başlıklı makalemizde böcek ilaçlama firmaları ve Böcek İlaçlama Firması hakkında bilgiler verilmektedir.

No votes yet.
Please wait...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul Böcek İlaçlama