Zekeriyaköy Böcek İlaçlama

Zekeriyaköy Böcek İlaçlama

Zekeriyaköy’de neredeyse her mevsimde çok fazla yoğunlukta haşere ve fare görülmektedir. Bunun nedeni ise ormanlık bölge olduğundan çok fazla sayıda sorun yaşanabilir. Bu nedenle kesinlikle bireysel mücadele yapmamanız gerekir ve düzenli periyodik ilaçlama yaptırmanız gerekir. Zekeriyaköy’ de yazları çok sıcak kışları ise genellikle karlı olduğu için yaz mevsiminde çok fazla sayıda haşere kış mevsiminde ise de akrep ve fare görülmektedir. Fareler kış aylarında özellikle karda yiyecek bulamadıklarından dolayı lahamlardan çıkarlar ve evlerimize veya bahçelerimize yemek arayışına geçmektedirler. Yaz aylarında ise hava sıcaklıkları yirmi iki derecenin üzerine çıktığından dolayı haşereler de etrafa çıkarlar veya daha fazla üremektedirler. Zekeriyaköy’de son zamanlarda fazla talep ve çok fazla sayıda popüler olmaktadır ve lüks sakin huzurlu bir yer olmaktadır. Zekeriyaköy’de genellikle evlerin çoğu bahçeli villa tarzında olduğundan düzenli periyodik ilaçlama yaptırmakta fayda olacaktır.

Yaz Aylarında Hangi Haşereler Görülür 

Yaz ayları çok fazla sıcak geçtiğinden ve hava sıcaklıkları yirmi iki derecenin üzerine çıktığından dolayı haşerelerin yumurtlamaları ve çabuk büyümeleri söz konusudur. Yaz aylarında daha çok hamam böceği karınca akrep çiyan ve pire görülmektedir. Zekeriköy‘de ormanlık alan olduğundan ve evlerin dört bir yanında yeşillik olduğundan haşerelerin içerisi girmesi de çok rahattır. Genellikle çok kedi olan yerlerde pire de görülmektedir. Pirenin en büyük taşımacısı kedilerdir. Kedilerin derileri çok sert olduğundan pireler rahatlıkla derilerine yapışır ve çalışmalarına yardım eder.

Pire İlaçlaması Nasıl Yapılır

İlaçması genellikle ilk bahar aylarından son bahar aylarına kadar yoğunluk gösterir. Bahçelerimizde veya evlerimizde kedi beslediğimiz zaman pire görmesek bile mutlaka önlem amaçlı ilaçlama yaptırmakta fayda olacaktır. Pireler on iki günde iki bin beş yüz yumurta verirler ve kurtulması çok zor ve zaman isteyen haşere türüdür. Pire ile mücadele de kesinlikle bireysel ilaçlama yapmayız. Hem zaman kaybı yaşarsınız hemde olumlu sonuçlar almassınız. Pire ilaçlamasının üç farklı ilaçlaması vardır. Bunlardan bir tanesi sıvı uygulama olmaktadır. Sıvı uygulama pire sorunu çok fazla yoğunluk yok ise bir kaç taneyse sıvı uygulama yapılabilmektedir. Pireler diğer haşerelere göre daha fazla dirayetli olduğundan ilacın dozunu biraz daha fazla koyup yerleri yıkama şeklinde ilaçlamaktayız ve uygulama yaptıktan sonra yaklaşık bir hafta ıslak temizlik yapmamanız gerekir. Diğer uygulama ise el tipi ulv cihazıdır. Bu yöntemde el tipi ulv cihazının içerisine bir miktar kokulu ilaç diğer yarısına da su koyarak ilaçlamaktayız. Bu yöntemi genellikle evlerin içerisine yapmaktayız. Kokulu ilaçlamada ortamda personel harici kimsenin olmaması gerekir ve dumanlama yapıldıktan yaklaşık altı saat içerisinde evlere giriş yapılmaması gerekir. İlaç yaklaşık beş altı saat havada askıda kalıp daha sonra yere inmektedir. Uygulamadan sonra evlerinize geldiğinizde yaklaşık bir saat evinizi havalandırıp daha sonra yerleri sildiğinizde evlerinizde oturabilirsiniz. En sonuncusu ise atamizör ilaçlamasıdır. Atamizor ilaçlaması sırtımızla taşıdığımız genellike bahçelerimize, kömürlüklerimize veya çatı katlarında uygulanmaktadır. Yani kısaca elektiriğin uzak olduğu alanlarda bu uygulamayı yapmaktayız. Ulv yapılırken yaklaşık iki gün havanın yağmurlu olmaması gerekir.

Son olarak belirtmek isteriz ki özellikle Zekeriyaköy ilçesinde paket program böcek ilaçlama hizmetimiz vardır. Bunlar:

Bahçeye dumanlama atamizör uygulaması. (bit, pire, kene için)

Evin etrafına fare istasyonu dizilimi (fare, sıçan ve vb. için)

Ev içine genel haşere ilaçlaması (hamamböceği, örümcek, karınca vb. yürüyen her haşere için)

Zekeriyaköy Böcek İlaçlama firması olarak daha detaylı bilgi almak için bizleri iletişim numaralarımızdan arayarak bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul Böcek İlaçlama